reklamı kapat

POPÜLER

Renault Megane RS Trophy-R

Başarıya doymuyor; Renault Megane RS Trophy-R için bir hız rekoru daha

Yıl içerisinde iki önemli pistte rekoru eline geçiren Renault Megane RS Trophy-R, bu kez Japonya’da yer alan efsaneni Suzuka pistindeydi.

Advertisement

Megane RS Trophy-R, ailenin en üst noktasından konumlanmasının getirdiği beklentiyi kademe kademe parçaladığı rekorlarla taçlandırmaya devam ediyor. Honda Civic Type R karşısında büyük bir başarı gösteren otomobil, Nürburgring ve SPA pistlerinin ardından bu kez efsane Suzuka pistine yeni bir rekor için çıkarıldı. Ön tekerlekten çekişli hatcback kategorisindeki rekoru kırmak adına kontak açan Renault ekibi Japonya’da yine büyük bir başarıya imza attı ve evine rozetin yeni sahibi olarak dönmenin haklı gururunu yaşadı. Yapılan denemenin ardından elde edilen sonuç ise bir önceki derecenin 3 saniye iyileştiğini gösteriyordu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Megane RS Trophy-R hafifliğiyle diğer versiyonlarından ayrılıyor

Pilotajlık görevi Laurent Hurgon tarafından yürütülen denemede Megane RS Trophy-R’ın bitiş çizgisne 2 dakika 25 saniye ve 454 salisede geldiği açıklandı. 26 Kasım‘da elde edilen bu rakamla birlikte aracın üçüncü rekor zaferi de kenara not edilmiş oluyor. Toplamda sadece 500 adet üretilen bu özel Megane RS versiyonu performans ve sürüş dinamiklerinin yanında fiyat olarak da premium araçlarda yarışıyor. Kaputunun altında yatan 1,8 litrelik turbo dört silindir makinesiyle 300 PS güce ve 400 Nm torka sahip olan modelin en can alıcı noktası ise standart versiyonlardan 130 kilogram gibi inanılmaz bir seviyede daha hafif olması. Megane RS Trophy-R SPA pistindeki rekoru da 5 saniye gibi ciddi oranda iyileştirmişti.

İlgili video

Megane RS Trophy-R, Nürburgring klasman rekoru