reklamı kapat

POPÜLER

Renault Megane RS Trophy-R

Renault Megane RS Trophy-R, Nürburgring klasman rekorunu kırdı [Video]

Yaklaşık bir aydır Yeşil Cehennem’e kamp kuran ekip, Renault Megane RS Trophy-R ile oradan klasman rekoruyla çıkmayı başardı.

Yeni jenerasyon Renault Megane RS, motor sporları departmanının özel bir ilgiyle gelişiminde rol oynamasıyla gündeme geldi. İlk andan itibaren doğrudan Formula 1 pilotlarının dahil olduğu bu sürecin ardından karşımıza çok iddialı bir otomobil çıkartılmıştı. Cup ve Trophy olmak üzere iki farklı şasiyle satın alınabilmesiyle rakiplerinden ayrılan Megane RS, her zaman olduğu gibi yeni bir rekor iddiasını da beraberinde getirmişti. Geçtiğimiz nisan ayı itibarıyla Renault Megane RS Trophy-R ile Nürburgring yolunu tutan özel bir ekip, düzenledikleri testlerin ardından karşımıza klasman rekoruyla çıkmayı başardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Megane RS Trophy-R özellikleri

Ön tekerlekten çekişli sınıfında elde edilen rekorun temelleri aslında meraklılarına çok da yabancı olmayan rakamlar üzerine oluşuyor. Araç her ne kadar prototip olarak nitelendirilse de kaputun altında yatan 1,8 litrelik turbo dört silindir makinenin 300 PS güç ve 400 Nm tork değerlerinde herhangi bir değişim bulunmuyor. Renault ekibinin “R” rozetini eklemesinin sebebi ise aracın yarış pistinde biraz daha iyi dinamikler sunabilmesi adına şaside yapılan ufak değişimler. Her şeyin bir araya gelmesiyle brilikte ise 7 dakika 40 saniye ve 10 saliselik süreyle 20,8 kilometrelik pistin tamamlandığını görüyoruz. Megane RS Trophy-R sınırlı üretim adetleriyle bu yıl içerisinde satışa sunulacak.