reklamı kapat

POPÜLER

Paylaşılan yeni fotoğraflarla 2019 Megane RS Trophy’e yakından bakın

Basın mensupları için özel olarak düzenlenen etkinlikle birlikte paylaşılan fotoğraflar 2019 Megane RS Trophy meraklılarının ilgisini çekecek.

Otomobil dünyasının sevdiğimiz birkaç harf birlikteliklerinden birisi olan RS, Renault modellerinin çıtasını tepeye konumlandırmaktan sorumlu. Her yeni jenerasyonda sürüş ve güç bazında ileriye taşınmak üzere geliştirilen bu canavarların en yesini konumuda olan 2019 Megane RS Trophy, yavaş yavaş yurt dışındaki meraklılarıyla buluşmanın heyecanını yaşıyor. Önümüzdeki yılın ilk dönemleriyle birlikte kendisiyle ilili çok daha sık haber almayı beklediğimiz otomobili için Portekiz’de özel bir etkinlik düzenleyen Renault, beraberinde modelle ilgili yeni fotoğraflar paylaştı. Estoril Yarış Pisti sınırları içerisinde gerçekleştirilen çekimlerde meraklılarını heyecanlandıracak karelerle karşımıza çıkan otomobil, ailenin en ateşli versiyonu olduğunun mesajını net bir şekilde veriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik veriler

Geliştirme safhaları boyunca özel bir ilgiyle takip ettiğimiz yeni jenerasyon Megane RS ailesi, iki farklı şasiyle satın alınabiliyor. Giriş seviyesinde Cup adı verilen şasiyle gelen otomobilde bir üst paketi şu anda görmekte olduğumuz ve versiyon adını veren Trophy şasisi oluşturmakta. Testleri boyunca doğrudan yarış pilotlarının sürüş dinamiklerini takip ettiği Megane RS, bu vesileyle sürüş dinamikleri öne çıkartılmış bir otomobil. Şasiyle birlikte Torsen imzalı sınırlı kaymalı diferansiyel kilidi ve süspansiyon gibi farklar, Trophy versiyonuyla birlikte kullanıcılara sunuluyor. Donanım olarak baktığımızdaysa özel fren kaliperleri, 19 inçlik jant seti ve Bridgestone Potenza S001 performans lastiklerinin de fark yaratanlar arasında olduğunu belirtmek gerekiyor. Otomobilin kaputunun altında yeni jenerasyon Alpine’de de gördüğümüz 1,8 litrelik turbo dört silindir makineyle gelen otomobil, 300 PS güç ve 400 Nm tork değerlerine sahip. Standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla donatılan RS Trophy’de 6 ileri EDC şanzımanın satın alınmasıyla birlikte tork değeri de 420 Nm’ye yükseliyor. 5,7 saniyelik 0-100 ve 260 km/s’lik maksimum sürat gibi rakamlar da bu noktada kenara not edilmesi gerekenler arasında. Yurt dışında yaklaşık 50.000 dolarla alıcı bulacak olan 2019 Megane RS Trophy’nin sipariş süreci de başlamış durumda.

İlginizi çekebilir

Renault R.S. paketli Çekici