reklamı kapat

POPÜLER

Logitech Plantronics

Logitech hakkında şaşırtan önemli gelişme

Dünyanın en büyük çevre birimi üreticilerinden Logitech, önemli bir satın almaya daha hazırlanıyor. İşte ortaya çıkan detaylar;

Birçok kişinin ürettiği fareler ile tanıdığı Logitech, aslında çok büyük bir ürün gamına sahip. Bunun arkasında ise firmanın son yıllarda yaptığı satın alımlar yer alıyor. Şu an Astro, Jaybird ve Ultimate Ears firmalarının sahibi olan şirket, şimdi bunların arasına Plantronics şirketini de eklemeye hazırlanıyor. Özellikle hazırladığı üst düzey kulaklık modelleriyle öne çıkan Plantronics, Logitech için büyük önem arz ediyor deniyor. Çünkü firmanın bu alanda çok büyük tecrübesi ve patentleri bulunuyor. Jaybird’i almak için 50 milyon dolar ödeyen firma, bu sefer tam 2 milyar doları gözden çıkarmış durumda. Yakın zamanda resmi olarak açıklanacak denilen bu önemli satın alma, şirket için güzel olsa da pazarın geneli ve kişiler için pek iyi durmuyor. Çünkü firma gittikçe pazarda tekel haline geliyor. Bu da pek hoş karşılanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech ses konusuna büyük önem veriyor

Bazı kaynaklar, Plantronics firmasının satın alınmasının arkasında Polycom’un olabileceğini belirtiyor. Video konferans konusunda çalışan şirketin, yakın zaman önce Plantronics tarafından alındığı söyleniyor. İşte Logitech’in bu yüzden bu büyük alımı yapmak istediği belirtiliyor. Süreçte resmi açıklamalar bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılan bütçe dostu model Honor 10 Lite