reklamı kapat

POPÜLER

Logitech

Logitech’in vazgeçtiği 2,2 milyar dolarlık yatırım

Logitech hafta sonu ortaya çıkan heyecan verici satın alımla ilgili açıklama yaptı. Ne yazık ki beklenen satın alım gerçekleşmeyecek gibi görünüyor.

Hafta sonu, Logitech‘in beğenilen kulaklıklara imza atan Plantronics‘i satın alacağı, bu konuda çalışmalar gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştı. Bildiğiniz gibi Logitech başta oyuncu kulaklıkları olmak üzere oyun üzerine geliştirdiği donanımlarla hayli beğeniliyor. Öte yandan Plantronics, yüksek performans sunan kulaklıklarıyla dikkat çekiyordu. Oldukça heyecan veren bu satın alma ihtimali için Logitech’in tam 2,2 milyar dolar ödemeye hazır olduğu ve yakın zamanda bu satın alımın resmi olarak açıklanacağı belirtiliyordu. Ancak popüler donanım üreticisinden ne yazık ki kötü haber geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech, Plantronics’i satın almayacak

Logitech’in TechCrunch‘a yaptığ açıklamaya göre firma potansiyel bir satın alım durumu için Plantronics gerçekten de görüşmeler yapmış. Ancak bu görüşmeler pazarlık aşamasında kalmış. Firmanın yapıtığı açıklamaya göre görüşmeleri sonlandırdıkları ve satın alımın gerçekleşmediği kaydediliyor. 2,2 milyar dolara uzanan satın alım iddiası ise gerçek olsaydı, bugüne kadar firmanın yaptığı en büyük bütçeli satın alıma şahit olacaktık. Plantronics bu yılın başlarında benzer bir satın alım gerçekleştirmiş ve 2 milyar dolar ödeyerek Polycom‘u bünyesine katmıştı. Video konferans çözümleri sunan Polycom’un Plantronics’e katılması da esasen Logitech’i bu satın alım konusunda cesaretlendiren en büyük detaylardan biri. Ancak ne yazık ki bir anlaşmaya varılamamış gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın G305 isimli mouse modeli