reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den tam 16 arka kameralı akıllı telefon çalışması!

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, çok ilginç bir akıllı telefon üzerinde çalışmalar yapıyor. Firma kamera konusunda sınırları zorlamaya hazırlanıyor.

Samsung, yeni sayılan Galaxy A9 modeliyle kişilere 4 arka kameralı bir telefon sunuyor. Pazarda 3 arka kamera dönemini başlatan Huawei, dört arka kameralı modeller geliştiriyor. 16 kameralı “Light 16” fotoğraf makinesiyle tanınan Light, 9 arka kameralı bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Ayrıca yakında tanıtılacak Nokia 9 PureView modelinin de 5 arka kamera üzerine kurulacağına kesin gözüyle bakılıyor. Peki bu konuda LG ne yapıyor? LetsGoDigital tarafından bulunan patente göre şirketi 16 arka kameralı bir model tasarlıyor. 2011 yılında çift arka kameralı ilk telefonu tanıtan firma, 16 kamera ile kişilere büyük bir çekim kolaylığı getirmeyi amaçlıyor. Belirli bir kavise uygun olarak sıralanacağı belirtilen bu 16 kamera, tek bir çekimde birden fazla açının yakalanmasına imkan tanıyacak deniyor. Bu sayede kişilerin bir çekim yaptıktan sonra fotoğraflar üzerinde ciddi değişiklikler yapabileceği söyleniyor. Birden fazla açıda çekim yapıldığı için kişilerin kafaları çekimden sonra hareket ettirilebilecek gibi duruyor. Bu gerçekten çok ilginç görünüyor.

LG
LG
LG
LG
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG, katlanabilir akıllı telefon da geliştiriyor

Firma geçen gün katlanabilir akıllı telefon modeline yönelik olarak Flex, Foldi ve Duplex isimlerini kayıt altına aldı. Bu alandaki ilk modeline Duplex adını vereceği tahmin edilen şirketin, mobilde işleri hiç iyi gitmiyor. Ancak firma ettiği büyük zararlara rağmen yoluna devam etmeye ve yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un akıllı telefon prototipi