reklamı kapat

POPÜLER

LG katlanabilir akıllı telefon
LG katlanabilir akıllı telefon
LG katlanabilir akıllı telefon

LG’nin ilk katlanabilir akıllı telefon modeli nasıl görünecek?

27 Kasım 2018

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, katlanabilir akıllı telefon pazarında aktif olarak yer almak istiyor. Peki firma nasıl bir tasarım planlıyor?

LG hatırlarsınız geçen gün katlanabilir akıllı telefon modeline yönelik olarak Flex, Foldi ve Duplex isimlerini kayıt altına almıştı. Bu alandaki ilk modeline Duplex adını vereceği tahmin edilen şirketin, katlanabilir tarafa yönelik patentleri de artıyor. Yeni ortaya çıkan bir patent, firmanın nasıl bir altyapı planladığını da gözler önüne seriyor. Buraya baktığımız zaman firma geriye doğru sadece panelin katlandığı bir gövde geliştiriyor. Birçok benzerinden farklı olarak üstte ve altta yer alan menteşe kullanan bu model, yapısı gereği yan çerçeveleri ortadan kaldırıyor. Üst çerçeveyi de çok ince şekilde tasarlayan LG, ilginç bir tasarım üzerinde çalışıyor. Firmanın ilk katlanabilir akıllı telefon modelini CES 2019‘da tanıtacağı söyleniyor.

LG katlanabilir akıllı telefon
LG katlanabilir akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG, katlanabilir akıllı telefon yanında bir de 16 kameralı model geliştiriyor olabilir

LetsGoDigital tarafından kısa süre önce bulunan patente göre şirket 16 arka kameralı bir model tasarlıyor. Belirli bir kavise uygun olarak sıralanacağı belirtilen bu 16 kamera, tek bir çekimde birden fazla açının yakalanmasına imkan tanıyacak deniyor. Bu sayede kişilerin bir çekim yaptıktan sonra fotoğraflar üzerinde ciddi değişiklikler yapabileceği söyleniyor. Birden fazla açıda çekim yapıldığı için “kişilerin kafaları” bile çekimden sonra hareket ettirilebilecek gibi duruyor. İlginç bir altyapı planlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Samsung’un akıllı telefon prototipi