reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG katlanabilir akıllı telefon
LG katlanabilir akıllı telefon
LG katlanabilir akıllı telefon
LG katlanabilir akıllı telefon

LG’nin ilk katlanabilir akıllı telefonu nasıl gözükecek?

2019 tam anlamıyla katlanabilir akıllı telefon modellerinin yılı olacak. Bu döneme dahil olacak firmalardan birisi de kesinlikle LG olacak. Peki firmanın katlanabilir akıllı telefonu nasıl gözükecek?

Advertisement

Oppo, Samsung ve Huawei gibi isimler aktif olarak katlanabilir akıllı telefonlar geliştiriyor. Bu alana geliştirdiği esnek OLED paneller ile en yakın isimlerden LG, elbette kendi modeli üzerinde de çalışıyor. Bunun için patentler alan firma, Samsung Galaxy X‘e benzer bir tasarım üzerinde çalışıyor. Yani ortadan ikiye içe doğru katlanan bir model hayal eden firma, bunun en kullanışlı yapı olduğunu düşünüyor. Bu amacı için özel bir menteşe geliştirdiği söylenen firma, ilk katlanabilir akıllı telefon modeline “stereo ön hoparlör” koymayı da planlıyor. Patentler içerisinde modelin esnek devre kartlarını da gösteren firma, sürece teorik olarak hazır görünüyor. Bu modeli 2019’da karşımıza çıkaracağı iddia edilen firma, kişilerin gömlek cebinde taşıyabilecekleri bir katlanabilir modeli dahi hayal ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG’den en son V35 ThinQ modeli geldi

6 inç boyutunda bir OLED ekranı bulunan V35 ThinQ, bu ekranda 2880×1440 piksel çözünürlük sunuyor. PPI değeri 538 olan bu ekran, gerçekten göz alıcı görünüyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemciden ve 6 GB RAM‘den alan telefon, arkasında çiftli kamera sistemi taşıyor. Burada F1.9 diyaframlı 16 megapiksel geniş açı ile 16 megapiksel F1.6 standart kameralar bir araya geliyor. Önünde ise F1.9 geniş açı 8 megapiksel bir kamera bulunan telefon, 3.300 mAh pile sahip. Kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkan V35 ThinQ, 64 GB’lık dahili depolamasını microSD kartlar ile artırabiliyor. Qualcomm Quick Charge 3.0 destekli akıllı telefon, 32 bit Hi-Fi Quad DAC ses desteğini de taşıyor.

İlgili Video

Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği