reklamı kapat

POPÜLER

galaxy note 9

Galaxy Note 9 yüksek pil kapasitesiyle fark yaratacak

Galaxy Note 9 ile ilgili yapılan iddialara bir yenisi daha eklendi. Gelen son haberlere göre Galaxy Note 9’daki pil kapasitesi ortaya çıktı.

Galaxy Note 8’de 3.300 mAh kapasiteli pil tercihinde bulunan Samsung’un yeni modelde 4.000 mAh kapasiteli pil kullanacağı söyleniyor. 4.000 mAh’lik pilin Galaxy Note 9’da yer alması durumunda telefonun 2 güne varan kullanım imkanı sunacağı dile getiriliyor. Maksimum ekran parlaklığındayken telefonun 25 saate kadar video oynatabileceği dile getiriliyor. Note 9’da yer alacak yeni işlemci ve yüksek pil kapasite sayesinde telefonun kullanıcılara daha uzun deneyim sunması bekleniyor. Gelen son bilgilere göre Galaxy Note 8’de yer alan 2.960 x 1.440 piksel çözünürlüklü 6,3 inçlik ekranın Galaxy Note 9’da da kullanılacağı söyleniyor. Ekran çözünürlüğü aynı olsa da telefondaki ekranın renk açısından daha başarılı olacağı belirtiliyor. Exynos 9810 işlemcisinden (Türkiye’de satılacak modelde de yer alacak) güç almasını beklediğimiz telefonda 6 GB veya 8 GB RAM’in olacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy Note 9’un satış fiyatı ne olacak?

Yurt dışındaki satış fiyatının 950 dolar olacağı iddia edilen telefonun Türkiye’de 4.999 TL’den satışa sunulması bekleniyor. Galaxy Note 9’un Türkiye’deki satış fiyatının 5.499 TL olma ihtimali de bulunuyor. 

İlgili Video

Cihazın lansman tanıtım videosu