reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Note 9
Galaxy Note 9

Tanıtıma sayılı günler kala Samsung Galaxy Note 9’un taslak tasarımı ortaya çıktı

Merakla beklenen Galaxy Note 9’un tanıtımına bir aydan kısa bir süre kala telefonun yeni taslak tasarımı ortaya çıktı.

Android Headlines tarafından yayınlanan görsel neticesinde gün ışığına çıkan telefonun ön yüzünü görüyoruz. Galaxy Note 8 ile benzer bir tasarıma sahip olduğu görülen telefona önden bakıldığında iki cihaz neredeyse aynı. Daha önce ortaya atılan iddialarda telefonun 161,9 x 76,3 x 8,8 mm boyutlarında olacağı belirtilmişti. Galaxy Note 8’in 162,5 x 74,8 x 8,6 mm boyutlarında olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Galaxy Note 8’de 3.300 mAh kapasiteli pil tercihinde bulunan Samsung’un yeni modelde 4.000 mAh kapasiteli pil kullanacağı söyleniyor. 4.000 mAh’lik pilin Galaxy Note 9’da yer alması durumunda telefonun 2 güne varan kullanım imkanı sunacağı dile getiriliyor. Maksimum ekran parlaklığındayken telefonun 25 saate kadar video oynatabileceği dile getiriliyor.

Note 9’da yer alacak yeni işlemci ve yüksek pil kapasite sayesinde telefonun kullanıcılara daha uzun deneyim sunması bekleniyor. Gelen son bilgilere göre Galaxy Note 8’de yer alan 2.960 x 1.440 piksel çözünürlüklü 6,3 inçlik ekranın Galaxy Note 9’da da kullanılacağı söyleniyor. Ekran çözünürlüğü aynı olsa da telefondaki ekranın renk açısından daha başarılı olacağı belirtiliyor. Exynos 9810 işlemcisinden (Türkiye’de satılacak modelde de yer alacak) güç almasını beklediğimiz telefonda 6 GB veya 8 GB RAM’in olacağı konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy Note 9 ne zaman tanıtılacak?

Dört gözle beklenen Galaxy Note 9 ile ilgili tüm detayları 9 Ağustos’ta sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlgili Video

Cihazın lansman tanıtım videosu