reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir Samsung Galaxy X

Samsung’un “katlanabilir Galaxy” akıllı telefonu için önemli gelişme

İlk katlanabilir Galaxy akıllı telefon modeli üzerinde çalışan Samsung, bugün modelin gerçeğe dönüşmesi için gereken en önemli donanımla gündeme geldi.

Galaxy Wing ya da Galaxy X olarak isimlendirilebileceği söylenen katlanabilir Samsung akıllı telefon modeli, görünüşe bakılırsa “esnek pil” üzerine kurulacak. Şirket esnek pil konusunda çok uzun zamandır çalışıyor. Ancak ilk örneklerin 210 mAh gibi düşük seviyede olduğu belirtiliyor. Yeni yapılan çalışmalar ile şirket bu tarafta 3.000 mAh hatta 6.000 mAh seviyesine çıkmış durumda. Yıl bitmeden seri üretime gireceği söylenen bu büyük kapasiteli esnek piller, şirketin ilk katlanabilir akıllı telefon modelinde aktif olarak yer alabilir deniyor. Bu arada dev üretici modelin ekranı üzerinde de çok ciddi adımlar atıyor. Geçtiğimiz hafta duyduğumuz kadarıyla Samsung, modelde kullanılacak “katlanabilir / esnek” OLED ekranının üretimini test etmeye başlamış durumda. Bir sorun çıkmazsa yıl sonunda seri üretime gireceği belirtilen ekran, telefonun en önemli bir diğer donanımını oluşturuyor. İçe doğru katlanır bir yapıda olacağı söylenen bu ekranın, 7 ya da 8 inç boyutunda olması bekleniyor. Ayrıca cihazda 3,5 inç kadar bir ikinci ekranın da olma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir Samsung Galaxy X

Katlanabilir Samsung Galaxy fiyatıyla can yakacak

İlk katlanabilir Samsung akıllı telefonun modelinin tam 1.850 dolardan satılacağı konuşuluyor. 300 bin ya da 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen model, bu açıdan baktığımızda kitlelere yayılamayacak gibi duruyor. Bu da bekleyenler için kötü görünüyor.

İlgili Video

Şirket geleceği böyle görüyor