reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X

Katlanabilir Samsung Galaxy X’de kullanılacak devrimsel ekran için yeni bilgiler

Samsung, birçok diğer firma gibi katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Şimdilik Galaxy X olarak isimlendirilen model, bugün ekranıyla alakalı yeni detaylar kazandı.

Bazı kaynaklarda Galaxy Wing olarak da geçen telefon, oldukça merak ediliyor. Bugün ortaya çıkan bilgilere göreyse Samsung, modelde kullanılacak “katlanabilir / esnek” OLED ekranının üretimini test etmeye başlamış durumda. Her şeyin yolunda gitmesi halinde yıl sonunda seri üretime gireceği (2019 başlangıç hedefi 1 milyon) belirtilen ekran, telefonun en önemli donanımını oluşturuyor. İçe doğru katlanır bir yapıda olacağı söylenen model üzerinde, 7 ya da 8 inç boyutunda bir OLED ekranın yer alacağı da yeni gelen bilgiler arasında. Katlanacağı için 4-inç kadar bir telefon boyutuna inecek Samsung Galaxy X‘in, katlanma yapısı hakkında ise son karar halen verilmemiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bazı kaynaklar telefonun tam ortadan katlanacağını belirtiyor. ETNews ise firmanın aşağıdaki Oppo patentine benzer bir yapıdan bahsediyor. Burada ekranın sadece üst bölümü katlanıyor. Bu genel olarak çok güzel görünmezken, şirketin bunu telefona bakmayı kolaylaştırmak için düşündüğü söyleniyor. Yani şirket kişilerin bildirimlere bakmak için her seferinde telefonu açmasını istemiyor. Bu sayede panelin ömrünü uzatmayı planlayan firmanın, bu soruna yönelik başka bir planı daha var. Bu da Galaxy X‘in dışına eski dönemlerdeki gibi ufak bir ikinci ekran (3,5 inç kadar) yerleştirmek. Ancak dediğimiz gibi bunların hiçbiri henüz kararlaştırılmamış durumda. 2019’de gelecek telefon için çalışmalar aktif olarak devam ediyor.

Samsung Galaxy X

Katlanabilir Samsung Galaxy X kaça satılacak?

İşte bu konu oldukça üzücü detaylar barındırıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla telefon tam 1.850 dolardan raflardaki yerini alacak. 300 bin ya da 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen model, çok az bir kişinin elinde karşımıza çıkacak gibi duruyor. Bu arada ilk katlanabilir akıllı telefonu Huawei’nin lanse etmesi bekleniyor.

İlgili Video

Şirket yıllar önce katlanabilir modeller için bu geleceği tasarlamıştı