reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir telefon “Samsung Galaxy X” için dikkat çekici yeni detaylar

Samsung‘un ara ara gündeme geldiği “katlanabilir” akıllı telefonu herkes tarafından merakla bekleniyor. İşte bu cihaz için karşımızda yeni bilgiler bulunuyor.

Katlanabilir akıllı telefon kategorisinin en önemli ismi Samsung olacak gibi duruyor. Sektörden gelen son bilgilere göreyse Galaxy X ya da Galaxy Wing isimli telefon tam da yukarıdaki model gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir yapıya sahip olduğu belirtilen telefon, açık haliyle Note 8 kadar boyuta sahip deniyor. Daha önceki çok büyük telefon beklentilerini değiştiren bu detay, çok daha taşınabilir telefonlar için güzel duruyor. Burada ayrıca ikinci bir ekrandan da söz ediliyor. Söylendiği kadarıyla telefonun dışında 3,5 inç boyutunda bir ekran yer alıyor. Bu da birçok bilgi için telefonu açmaya gerek bırakmayacak gibi görünüyor. Açma kapama işlemi bu telefonların kullanım ömrü için büyük önem arz ediyor. Böyle harici bir ekran da bu hareketi azaltarak kullanım ömrünü artırma açısından güzel duruyor. Bu arada Samsung‘un telefonu üretmek için parça alımını hızlandırdığı da gelen bilgiler arasında. İlk olarak deneme üretimine girecek firmanın, resmi çıkışı ise 2019’da yapması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu çok merak ediliyor

Galaxy X için aylar önce konuşan Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, telefon için kendilerine güvendiklerini belirtiyor. Koh ilk olarak telefonun bir pazarlama hilesi olmadığını söylüyor. Yani gerçekten katlanabilir bir akıllı telefon hazırladıklarına değinen yönetici, bu yeni kategoriyi başlattıkları zaman en iyi kullanıcı deneyimini sunacaklarını iddia ediyor.

İlgili Video

Şirketin katlanabilir modeller için gelecek görüşü