reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu iPhone X’u adeta bütçe dostu gösterecek!

Akıllı telefon dünyası yeni bir döneme hazırlanıyor. Bu dönemin temelinde ise katlanabilir akıllı telefonlar yer alıyor. Ancak bu modeller son kullanıcıya uzun bir süre ulaşmayacak gibi duruyor. Ortaya çıktığı kadarıyla Samsung‘un ilk katlanabilir akıllı telefonu, iPhone X’i bütçe dostu gösterecek bir fiyatla geliyor.

iPhone X, 999 dolarlık satış fiyatıyla inanılmaz pahalı bir telefon. Ancak sektörden gelen bilgilere göre yakında bunun çok daha üzerine çıkıyoruz. Çünkü Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu, eğer analizler doğru çıkarsa yaklaşık 1.850 dolardan raflardaki yerini alacak. Daha önce de çok pahalı olacağı söylenen telefon, neredeyse 2 bin dolar seviyesini görmüş durumda. Kasım ayında ilk parçalarının geleceği, aralık ayında üretileceği ve 2019 Şubat gibi satışa çıkacağı söylenen bilinen adıyla Galaxy X, çok az bir kişinin elinde karşımıza çıkacak gibi duruyor. Bunu söylüyoruz çünkü fiyat haricinde telefonun 300 bin ya da 500 bin ünite kadar üretileceği de söyleniyor. Diğer modellerini milyonlarca üreten firma, Galaxy X ile üretim konusunda temkinli davranacak gibi duruyor.

Galaxy Wing olarak da isimlendirilebileceği söylenen telefon, büyük ihtimalle yukarıdaki gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir yapıya sahip olduğu belirtilen telefon, açık haliyle Note 8 kadar boyuta sahip deniyor. Burada ayrıca ikinci bir ekrandan da söz ediliyor. Söylendiği kadarıyla telefonun dışında 3,5 inç boyutunda bir ekran yer alıyor. Bu da birçok bilgi için telefonu açmaya gerek bırakmayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy X bir başlangıç modeli olacak

Ancak pazarın ilk gerçekten katlanabilir akıllı telefonu Samsung’dan gelmeyecek. Duyduğumuz kadarıyla Huawei bu konuda bir ilke imza atmak ve kasım ayında ilk katlanabilir modeli tanıtmak istiyor. Süreçte Apple da çalışırken, pazarın geleceği kısıtlı kullanıcı bütçelerinin sonu olacak gibi duruyor.

İlgili Video

Şirketin katlanabilir modeller için gelecek görüşü