reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Huawei katlanabilir akıllı telefon

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu çok pahalı; peki ya Huawei’nin tanıtacağı model?

Akıllı telefon sektörü katlanabilir akıllı telefon modellerine hazırlanıyor. 2019 yılında satışa sunulacak modeller, fiyat konusunda sınırları zorlayacak gibi görünüyor.

Samsung imzalı ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy F‘in uzun süredir tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı belirtiliyor. Bu açıdan mevcut birçok amiral gemisini bütçe dostu gibi gösterecek telefon, çok özel bir kesime hitap ediyor. Couterpoint’in önemli analistlerinden Neil Shah’a göre Huawei’nin katlanabilir akıllı telefonu da hiç ucuz olmayacak. Shah, iki firmanın da katlanabilir akıllı telefon modellerini en az 1.500 dolardan satışa çıkaracağını belirtiyor. Bu fiyat etiketi gerçekten çok büyük bir kitle için ulaşılmaz görünüyor. Şu an bu seviyeye ulaşan tek bir telefon bulunuyor o da 512 GB depolamaya sahip yeni iPhone Xs Max modeli.

Samsung Huawei katlanabilir akıllı telefon

Ancak burada tamamen ümitsizliğe kapılmaya gerek yok. Çünkü Xiaomi, Lenovo ve Oppo gibi firmalar da katlanabilir telefonlar geliştiriyor. Esas son kullanıcıya yönelik katlanabilir modellerin bu firmalardan gelmesi bekleniyor. Ayrıca Samsung’un 2019’da Galaxy F’den çok da uygun fiyatlı bir katlanabilir model planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Genel olarak artan fiyatlar nedeniyle kişiler amiral gemilerinden uzaklaşıyor. Bu açıdan katlanabilir modeller sadece maddi durumu çok iyi olanlara hitap edecek gibi duruyor. Bu arada Huawei CEO’su Richard Yu‘nun katlanabilir akıllı telefonlar için kısa süre önce yaptığı iddialı bir açıklama da bulunuyor. CEO’ya göre katlanabilir telefonlar bilgisayarların yerini alacak en iyi cihaz konumunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon pazarını Samsung Galaxy F başlatacak

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Prototip sürüm gibi içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

İşte böyle modeller geliyor