reklamı kapat

POPÜLER

Unutulmaz efsanelerde bugün; Honda Civic’i NSX’e dönüştüren çılgın mekaniker [Video]

Yaklaşık dört yıl önce ilk kez ortaya çıkan Honda NSX replikası, benzer projelerden fazlasıyla ayrılan bir yan barındırıyor.

Lamborghini ve Ferrari gibi egzotik sınıfta yer alan otomobillere ulaşmak tahmin edebileceğiniz üzere herkes için pek mümkün değil. Zamanın ilerlemesiyle birlikte birer klasik haline dönüşen bu modellerin birçoğu piyasaya çıktığı etiket fiyatlarının çok üstünde alıcı bulabiliyor. Hal böyle olunca da hayalindeki otomobile ulaşmak isteyen biraz meraklı biraz da bilgililer için tek bir çare kalıyor; Replikalar! Aslında bilgi ve merak kriterinin yanına bir de “çılgın” sıfatını eklemezsek bu kişilere haksızlık ediyormuş gibi hissediyoruz. Geçtiğimiz süreçte pek çok örneğiyle karşımıza çıkan projelerin bu seferki örneği Honda’nın uzun yıllar sonra yeni bir jenerasyonla hayata döndürdüğü NSX. Aslında bu projeyi bilmeyenler için tekrar gündeme getirmemizin altında önemli bir sebep var. 2014 yılında ortaya çıkan NSX replikası, gerçek modelin seri üretim formundan önce asfalta çıkartılmış durumda. Aslında buna “Mekaniker:1 Honda:0” da diyebiliriz sanki.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpitteki ele veriş

Aracın dış tasarımını oluştururken daha öncelerinde ortaya çıkan konsept tasarımlardan ilham aldığını söyleyen mekanikerimizin dersine fazlasıyla iyi çalıştığı ortada. Bugün sokaklarda dolanan güncel versiyon ile büyük oranda benzeşen replika, Civic ile uzaktan yakından bir bağlantı anımsatmıyor bizlere. Aracın içerisine girdiğimizde ise “işte şimdi oldu” diyeceğimiz Civic kokpitini görebiliyoruz. Endonezya’da karşımıza çıkan bu projeyi Ferrari ve Lamborghini gibi diğer replikaların bir adım önünde tutmaya devam edeceğiz. Ta ki daha iyisi çıkana dek. Siz de bu projeyle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

Video

https://youtu.be/JblrfKK8QBY