reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp kullanıcılarına karanlık tema müjdesi

Dünya genelinde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yakında kullanıcıların uzun zamandır beklediği bir özellikle yani karanlık temayla karşımıza çıkabilir.

Facebook çatısı altında yer alan WhatsApp sık sık yeni gelişmeler ve farklı özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerden kimisi yenilikçi olurken kimisi diğer platformları takip etmenin sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Karanlık tema ise ikinci kategoride yer alıyor. Özellikle YouTube‘un karanlık versiyonuyla karşımıza çıkması büyük takdir toplamıştı. Şimdi WhatsApp da benzer bir gelişmeyle boy göstermeye hazırlanıyor.

Yakın gelecekte kullanıma sunulmasını beklediğimiz özellikle yine WABetaInfo tarafından duyuruldu. Twitter üzerinden yapılan paylaşımda WhatsApp’ın sonunda Dark Mode yani karanlık mod üzerinde çalışmaya başladığı müjdeleniyor. Paylaşılan son güncellemede bu alandaki çalışmalara dair ipuçları yer aldığı ifade ediliyor. Yapılan çalışmaların FULL OLED uyumlu olacağı yani Android telefonlar, iPhone X ve yeni modellerde sorunsuz çalışacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan bunun WhatsApp tarafından yapılan resmi bir açıklama olmadığının altını çizmek gerekiyor. Fakat WABetaInfo şimdiye kadarki öngörülerinde pek yanılmayan bir kaynak. Bu sebeple karanlık mod özelliğinin yakında test edilmeye başlanacağı tahmin ediliyor. Bakalım beklenen özellik ne zaman herkesin kullanımına sunulacak?

İlginizi çekebilir

Instagram’ın en yeni servisi IGTV