reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp kullanıcılarının heyecanla beklediği karanlık temanın ilk ekran görüntüleri

22 Ekim 2018

WhatsApp, uzun zamandır beklenen karanlık temasının alfa testlerine başladı. Kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği bu yenilikten ilk ekran görüntüleri de internetteki yerini aldı.

Sayısız yenilikle sürekli platformu geliştiren WhatsApp, bir süredir kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden biri üzerinde çalışıyor: Karanlık tema. Bildiğiniz gibi uygulamada her ne kadar arka planda karanlık bir duvar kağıdı da seçseniz, üçüncü parti klavye de kullansanız en basitinden menü geçişlerinde yine kör edici beyaz ışığa maruz kalabiliyorsunuz. Tabii tüm bu kişiselleştirmeyi yapmak istemeyip doğrudan karanlık tema kullanmak isteyen kullanıcılar da bulunuyor. Geç saatlerde sık mesajlaşan kullanıcıların en büyük taleplerinden biri de özelliğin bir an önce gelmesiydi. Eylül ayında, WhatsApp haberleriyle meşur WABetaInfo tarafından geleceği müjdelenen karanlık temanın ilk görüntüleri de yine aynı ekip tarafından paylaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz alfa aşamasındaki tasarım değişebilir

Herkesin merakla beklediği karanlık temanın kullanıcılara ne zaman dağıtılacağı bilinmiyor. Bu temanın alfa erişimi ise şimdilik iOS’le sınırlı. Ancak elbette özellik gelecekte Android cihazlar için de paylaşılacak. Koyu gri üzerine yoğunlaşan temanın ilk görüntüleri, kullanıcılara istedikleri o “karanlığı” sağlıyor gibi görünüyor. Karşılıklı mesajlaşmalarda ise konuşma baloncukları koyu gri ve koyu yeşil olarak renklendirilmiş durumda. Tabii bu renklerin değişime uğrayabileceğini yeniden hatırlatalım. Ancak yayınlandığında karanlık temanın aşağı yukarı böyle görüneceğini söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Uygulamanın Android versiyonundaki hızlı alıntılama özelliği