reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp iOS betasına katılmak isteyenlere müjde

Yenilikleri birinci elden denemek isteyen WhatsApp kullanıcıları beta programı sayesinde güncellemelere erişebiliyor. Uygulamanın iOS betası ise nihayet tüm kullanıcılara açıldı.

Android kullanıcıları bir süredir WhatsApp betasına katılabiliyor ve en yeni güncellemeleri tüm kullanıcılara dağıtılmadan deneyebiliyordu. Ancak uygulamanın iOS betasına tüm kullanıcılar katılamıyordu. Nihayet WhatsApp’ın iOS betası tüm kullanıcılara açıldı. Beta programına katılmak için yapmanız gerekenler ise hayli basit. Öncelikle App Store üzerinden TestFlight uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra buradaki adresten beta için yer talep ediyorsunuz. İnternet sitesi sizi uygulamaya yönlendirdiğinde tek yapmanız gereken aşamayı kabul etmek. Daha sonra uygulamayı güncelleyerek beta testine başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni WhatsApp özellikleri

Beta programı için açılan yerin hayli kısıtlı olduğunu hatırlatalım. Ayrılan yerin dolması durumunda yeni yer açılana kadar beklemeniz gerekebilir. Yeni kullanıcılara yer açıldığında ise aynı adımları takip edebilirsiniz. Beta programıyla beraber gelecek özelliklerin ise son sürümde değişebileceğini ve her zaman çok tutarlı çalışmayacağını da hatırlatalım.

Uygulamanın şu aralar betada kullanılan ve en merak edilen özelliği ise Karanlık Tema. Yakında tüm kullanıcılara dağıtılması beklenen bu özellik, hem pil ömrünü artırıyor hem de uygulamayı gece, göz yormadan kullanmayı kolaylaştırıyor. Şimdilik son sürümün ne zaman çıkacağı belirsiz.

İlginizi çekebilir

Hızlı alıntılama özelliği