reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın sevilen iOS özelliği nihayet Android için göründü [Video]

WhatsApp, Android kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özelliğin nihayet beta testine başladı. iOS kullanıcılarının bir süredir kullandığı özellik, mesajlaşmayı kolaylaştırıyor.

iOS’te bir süredir var olan “kaydırarak cevap verme” özelliği nihayet WhatsApp Android kullanıcıları için de ufukta görüntü. 2.18.300 kodlu beta versiyonunda görünen özelliğin test aşaması başladı. Özelliğin amacı spesifik olarak bir mesaja cevap vermeyi kolaylaştırmak. Özellikle grup konuşmalarında işe yarayan bu özellikte, cevap vermek istediğiniz mesajı seçip sağa doğru kaydırdığınızda hızlı bir şekilde mesaj alıntılanıyor. Aynı zamanda kendi mesajlarınızı da aynı şekilde alıntılayabilir, altına yeni bir mesaj yazarak gönderebilirsiniz. Hızlı alıntılama özelliğinde önce mesajı alıntılamak için, alıntılanmak istenen mesajı seçip “cevapla” demek gerekiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürükle alıntıla

Beta kullanıcılarının erişebileceği özelliğin bir ay içinde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Özelliğin dağıtımına başlanması durumunda hızlı alıntılamayı kullanabilmek için uygulamanızın en güncel versiyonda olması gerektiğini de hatırlatalım.

Ayrıca beta test programına katılarak da özelliği ilk elden test edebilirsiniz. WhatsApp Android betasına katılmanız için öncelikle buraya girerek beta kullanıcısı olmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Beta testinden ayrılmak içinde uygulamanın beta versiyonunu silip, Play Store üzerindeki tüm kullanıcılara açık olan versiyonunu indirmeniz yeterli oluyor.