reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp kullanıcılarını memnun edecek yeni özellik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android tarafında güzel bir özellik daha kazanmaya hazırlanıyor.

Sosyal medya devi Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp, sürekli olarak bir gelişim içerisinde bulunuyor. Android beta sürümünde görüldüğü üzere uygulamaya bir “özel cevaplama” özelliği geliyor. Bu özellik direkt olarak WhatsApp gruplarında işe yarıyor. Kişiler grup sohbet içerisindeki bir kişiye, bu özellik sayesinde gizli / özel olarak cevap verebiliyor. Bunu için cevap atmak istediğiniz kişinin mesajına basmak ve açılan menüyü takip etmek yeterli oluyor. Büyük gruplardaki iletişimi kolaylaştırmak adına çok güzel duran özelliğin, şimdilik ne zaman herkese açılacağı bilinmiyor. Ayrıca şu an yeni özelliğin iOS tarafı hakkında da bir bilgi bulunmuyor. Ancak şirketin iPhone kullanıcılarının çok fazla bekletmeyeceği tahmin ediliyor. Uygulama Android tarafında olduğu kadar iOS tarafında da aktif olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp

WhatsApp bugün kötü bir haberle gelmişti

Gelen bilgiye göre platform içerisine reklamlar geliyor. Resmi olarak açıklandığı kadarıyla reklamlar “Durum” bölümü içerisinde yer alacak. Konu hakkında bir açıklama yapan şirketin üst düzey isimlerinden Chris Daniels, “Durum bölümü şirket için birincil para kazanma seçeneği ve aynı zamanda işletmelerin insanlara ulaşması için bir fırsat olacak” diyor.

İlginizi Çekebilir

Dört arka kameralı Samsung Galaxy A9