reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai

Karşınızda dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Rouyu FlexiPai [Video]

Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefon modeli beklendiği gibi Samsung ya da Huawei‘den gelmedi. Çin’de düzenlenen etkinlik kapsamında Rouyu FlexiPai tanıtıldı.

2019 yılında Samsung, Huawei, LG ve Xiaomi gibi isimlerden katlanabilir akıllı telefon modelleri gelecek. Ancak bu alanda ilk model Rouyu FlexiPai olmuş durumda. Çin merkezli Rouyu Technology tarafından geliştirilen akıllı telefon, hiç de hayal ettiğimiz yapıda değil. Bünyesinde 7.6mm kalınlığa sahip tam 7,8 inç boyutunda esnek bir AMOLED ekran yer alan model, katlandığı zaman 4 inç seviyesine düşmesine rağmen hiç kullanışlı görünmüyor. Sadece ilk olmak için yapılan cihaza bir “akıllı telefon” demek de aslında hiç uygun değil. Katlanmış hali bile çok büyük olan tablet benzeri cihaz, tüm donanımı yan tarafındaki bölümde taşıyor. Önümüzdeki günlerde satışa sunulacak denilen telefon, ilginç olarak gücünü henüz tanıtılmayan Snapdragon 8150 (855) işlemciden alıyor. 6 GB RAM +128 GB depolama, 8GB RAM + 256 GB depolama ve 8 GB RAM+512 GB depolama seçenekleri sunulan Rouyu FlexiPai, arkasında 16 megapiksel + 20 megapiksel çiftli kamera sistemi taşıyor. Özel şarj teknolojisiyle pilini 0’dan yüzde 80’e 1 saat içerisinde çıkabilen model, katlanma hareketi için özel bir menteşe yapısı kullanıyor. Modelde Water OS isimli bir işletim sistemi bulunurken, kullanılan menteşenin 200 bin katlanmaya dayandığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai
Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai
Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai
Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai
Katlanabilir akıllı telefon Rouyu FlexiPai

Tüm katlanabilir akıllı telefon modelleri Rouyu FlexiPai çirkin mi olacak?

Elbette hayır. Özellikle Samsung’un çok daha şık ve kullanışlı bir model üzerinde çalıştığı biliniyor. Firmalar şu an daha çok eski dönem kapaklı telefonları andıran tasarımlar geliştiriyor. Peki bu tanıtılan ilk katlanabilir model kaça satılacak? İşte burada gerçekten kötü bir haber var. Çünkü Rouyu FlexiPai tam 1.300 dolar başlangıç fiyatına sahip. Bu fiyat üst seviyede tam 1.800 dolar seviye çıkıyor. Katlanabilir Samsung Galaxy F’in de 1.800 dolardan satışa çıkacağı biliniyor.