reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung imzalı ilk katlanabilir akıllı telefon modelinden yeni bilgiler

Samsung, SDC 2018 kapsamında ilk katlanabilir akıllı telefon modelini tanıttı. İşte bu model yeni gösterimler ile iyice detaylandı.

Henüz prototip halini gördüğümüz telefon, cebinize sığan bir tablet olarak geçiyor. Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan model, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, yeni bilgilere göre 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu belirtiliyor. Bu ikinci ekran esas olarak telefonun kullanım ömrünü artırmak adına görev yapıyor. Çünkü katlanabilir 7,3 inç ekranın bir katlanma ömrü bulunuyor. Firma bu ekranının 200 binden fazla katlanmaya dayandığını söylüyor. İkinci ekran sayesinde örneğin bildirimler için ikinci ekranın açılmasına gerek kalmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung, katlanabilir akıllı telefon fiyatıyla üzüyor

Resmi olarak 2019 başında tanıtılacağı düşünülen telefon, hep söylendiği kadarıyla 1.800 dolardan daha pahalıya satılacak. Temelinde Android işletim sistemi yer alan model, yeni bir dönemi başlatmaya hazırlanıyor. Ekranları taşınabilirliği bozmadan büyütmenin yek yolu bu tarz katlanabilir akıllı telefonlar olarak görünüyor. Bu yeni dönemde Xiaomi, LG, Huawei ve Oppo gibi isimlerin de aktif olarak çalıştığı biliniyor.

İlgili Video

Modeli gözler önüne seren video