reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon Google Android

Android işletim sistemine katlanabilir akıllı telefon desteği [Video]

Akıllı telefon sektörü katlanabilir akıllı telefon modelleriyle tanışmaya hazırlanıyor. Samsung’un gösterdiği kadarıyla donanım tarafı hemen hemen hazır. Google’ın açıklamasına göre sürece Android de hazır durumda.

Samsung, SDC 2018 konferansı kapsamında detaylarına aşağıda yer verdiğimiz ilk katlanabilir akıllı telefon modelini tanıttı. Ancak bu yeni döneme sadece donanım ile girmek mümkün değil. Yazılımsal olarak da katlanabilir döneme uygun bir altyapı gerekiyor. Android Developer Summit kapsamında konuşan Dave Burke, sürece Android işletim sisteminin de hazır olduğunu belirtiyor. Yapılan açıklamaya göre Android artık resmi olarak katlanabilir akıllı telefonlara destek veriyor. Bu gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Çünkü katlanabilir arayüzler konusunda işi üreticilere bırakmak büyük bir kaosa yol açabilir deniyor. Altyapının direkt olarak Android tarafından desteklenmesi / kurulması ortak paydada hazırlanmış en iyi kullanıcı deneyimi için çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android işletim sistemi katlanabilir akıllı telefon dönemine geç kalmayacak

Bu da kullanıcılar için çok güzel görünüyor. Çünkü ilk modellerin hemen 2019’un başında karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Verilen resmi destek ile uygulama geliştiriciler bu yeni döneme erkenden hazırlanma imkanına erişmiş oluyor. Tablet kadar büyük ancak katlandığında normal bir telefondan ufak hale gelecek telefonlar için, mutlaka özel uygulama arayüzler gerekiyor. İşte bunun için de geliştiricilerin önünde bir engel bulunmuyor. Yeni döneme geçiş için çok az bir değişikliğe ihtiyaç duyulduğu da geliştiriciler ve yine bağlantılı olarak kullanıcılar için güzel duruyor.