reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon hakkında önemli detay

Akıllı telefon tarafının parlayan yıldızı Xiaomi, biliyorsunuz kendi katlanabilir akıllı telefon modelini geliştiriyor. Peki bu modelin en önemli parçası kimden gelecek?

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli aşağıdaki video ile resmi olarak doğrulanmış bir model. Yani aktif olarak masada bulunan model, biliyorsunuz daha önceki modellere hiç benzemiyor. Yazılımsal olarak Android işletim sistemi üzerine kurulan telefon, ilginç olarak sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanmış. Açık halinde çok da aşırı büyük bir hal almayan Xiaomi katlanabilir akıllı telefon, resmi olarak Xiaomi Dual Flex ya da Xiaomi Mix Flex olarak isimlendirilebilir deniyor. İşte bu modelin merkezini oluşturan katlanabilir esnek OLED ekran, Çin merkezli Visionox firmasından geliyor. Alanda Visionox’a ek olarak Samsung Display, LG Display ve BOE firmalarının da katlanabilir ekran ürettiği biliniyor. Tercihini 2018’in en üretim açısında büyük üçüncü ismi olarak geçen Visionox’tan yana kullanan firma, modelin halen geçilmesi gereken birçok zorluk barındırdığını belirtiyor. Yani satışın 2018’in sonuna kalabileceği tahmin ediliyor. Fiyat detayı ise halen gizemini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold’a rakip olacak

Tekrardan hatırlamak adına Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 4.100 mAh seviyesinde bir pil üzerine kuruluyor. Tam 2.000 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, kullanıcılardan daha fazla talep olsa bile 1 milyondan fazla üretilmeyeceği söyleniyor. Ek olarak modelin arkasında üçlü kamera sistemi bizleri karşılayacak.

İlgili Video