reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modelini gözler önüne seren video [İzle]

Çin’in yükselen akıllı telefon firması Xiaomi, katlanabilir akıllı telefon döneminde de yer almak istiyor. Yeni çıkan bir video, firmanın ilk modelini gözler önüne seriyor deniyor.

Katlanabilir akıllı telefon modelleri 2019’un en çok konuşulacak konuları arasında yer alıyor. Bu alanda başta Samsung olmak üzere Oppo, Huawei, ZTE ve Xiaomi gibi isimler aktif olarak çalışmalar yürütüyor. Kısa süre önce ortaya çıkan bir video ise Xiaomi imzalı ilk katlanabilir akıllı telefon modelini gözler önüne seriyor deniyor. Şimdilik hakkında hiçbir bilginin yer almadığı bu model, tablet formunu taşınabilir hale getiriyor. Gayet seri olarak çalıştığı görülen telefon, ilginç olarak sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanmış. İlk bakışta oldukça kullanışlı görünen Xiaomi katlanabilir akıllı telefon, yeni dönem için heyecanı artırıyor. Bu model hakkında yeni bilgilerin yakında ortaya dökülmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon denildiği zaman akla ilk olarak Samsung Galaxy Fold geliyor

Hakkında birçok bilginin yer aldığı Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 5.000 ya da 6.000 mAh seviyesinde bir sabit pil üzerine kuruluyor. Tam 1.900 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, kullanıcılardan daha fazla talep olsa bile 1 milyondan fazla üretilmeyeceği söyleniyor. Ayrıca gelen bilgiler doğruysa modelin arkasında üçlü kamera sistemi bizleri karşılayacak.