reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modelini gözler önüne seren yeni video [İzle]

Çin’in yükselen akıllı telefon firması Xiaomi, Samsung gibi aktif olarak katlanabilir akıllı telefon geliştiriyor. İşte bu telefon modeli bir kez daha karşımızda bulunuyor.

Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir video, Xiaomi imzalı ilk katlanabilir akıllı telefon modelini gözler önüne sermişti. Şimdi ise şirket başkanı Lin Bin’den modelin prototip halini yeniden karşımıza getiren bir video geldi. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video, ilk videoda da gördüğümüz Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeline biraz daha detaylı bakış attırıyor. Bu model diğer benzerleri gibi tablet formunu taşınabilir hale getiriyor. Şu an yazılımsal olarak çok büyük sorunları bulunmayan telefon, ilginç olarak sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanmış. Açık halinde çok da aşırı büyük bir hal almayan Xiaomi katlanabilir akıllı telefon, yeni dönem için heyecanı artırıyor. Henüz prototip halinde olan modelin, Xiaomi Dual Flex ya da Xiaomi Mix Flex gibi isimler altında karşımıza çıkabileceği söyleniyor. Resmi duyuru içinse MWC 2019 bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold karşısına çıkacak

Tekrardan hatırlamak adına Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 4.100 mAh seviyesinde bir pil üzerine kuruluyor. Tam 2.000 – 2.500 dolar aralığında satılacak telefonun, kullanıcılardan daha fazla talep olsa bile 1 milyondan fazla üretilmeyeceği söyleniyor. Ek olarak modelin arkasında üçlü kamera sistemi bizleri karşılayacak.