reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon MWC 2019’da neden tanıtılmadı?

Çin’in yükselen akıllı telefon firması Xiaomi, ilk katlanabilir telefon modelini beklenmesine rağmen MWC 2019’da sergilemedi. Peki bunun arkasında ne var?

Firma ilk katlanabilir telefonu için geçen ay bir video yayımlamış ve çalışır prototipi gözler önüne sermişti. Ancak firma buna rağmen telefon MWC 2019’da tanıtılmadı. İşte bu konuda bir açıklama yapan Donovan Sung, modelin tam olarak hazır olmadığını belirtiyor. Cihaz tam olarak olgunlaşmadan tanıtmak istemediklerini belirten Sung, firmanın şu an başka katlanabilir telefon konseptleri üzerinde de çalıştığını belirtiyor. Pazarda Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X karşısına çıkacak model, diğer benzerleri gibi tablet formunu taşınabilir hale getiriyor. Yazılımsal altyapısı dahi kurulan telefon, aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanmış. Açık halinde çok da aşırı büyük bir hal almayan Xiaomi katlanabilir akıllı telefonun, Xiaomi Dual Flex ya da Xiaomi Mix Flex gibi isimler altında karşımıza çıkabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir telefon çok merak ediliyor

Modelin özellikle fiyatı merak ediliyor. 1.980 ve 2.600 dolarlık fiyatlarıyla Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X çok pahalı modeller. Herkese yönelik bir model tanıtması beklenen Xiaomi, bu açıdan yakından takip edilen firmalar arasında başı çekiyor.

İlgili Video