reklamı kapat

POPÜLER

Oppo katlanabilir akıllı telefon

İlk katlanabilir akıllı telefon modeline mi işaret ediyor? Türkiye’ye gelen Oppo’dan ilginç davet

Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak Türkiye’ye gelen Oppo, 23 Şubat tarihli MWC 2019 etkinliğinin duyurusunu yaptı. Ancak firmanın bunu yapış şekli, akla hemen katlanabilir akıllı telefon modelini getirdi.

MWC 2019 adım adım yaklaşıyor. Bu yılki etkinliğin merkezinde ise kesinlikle katlanabilir akıllı telefonların yer alacağı biliniyor. Burada başlangıcı 20 Şubat tarihinde tanıtılacak Samsung Galaxy Fold‘un yapması bekleniyor. Ancak diğer firmaların da bu konuda MWC 2019’u boş geçmeyeceği duyuluyor. İşte bu büyük fuar için kendi etkinlik duyurusunu yapan Oppo, burada katlanabilir yapıya sahip ilginç davetiyeler kullanıyor. Bunun firmanın ilk katlanabilir akıllı telefon modeline işaret ettiği belirtiliyor. İlk katlanabilir modelinde Xiaomi ile birlikte Samsung Display üretimi Infinity Flex Display ya da BOE üretimi esnek panelleri kullanacağı tahmin edilen Oppo, alanın kitlelere yayılması için büyük önem arz ediyor. Ancak Oppo ve Xiaomi gibi isimlerin uygun fiyatlı katlanabilir modeller satacağı söyleniyor. Oppo’nun birçok farklı yapıda katlanabilir telefon patentleri bulunuyor.

Oppo katlanabilir akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo, katlanabilir akıllı telefon yanında 10x zoom teknolojisi üzerinde de çalışıyor

Biliyorsunuz bu kamera teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarda 10x zoom (10 kat kayıpsız yakınlaştırma) dönemi başlıyor. Bu yeni sistem firmanın MWC 2017 kapsamında duyurulan “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Daha önce de aktardığımız üzere geliştirilen bu teknoloji, çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran Oppo, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Benzer şekilde çalışan yeni altyapıda kişilere 15.9 – 159 mm aralığını sunan firma, böylelikle geniş açı ile zoom yeteneğini bir araya getiriyor. Kişilere geniş bir çekim esnekliği getiren 10x zoom teknolojisi, çift görüntü sabitleme sistemiyle 10x çekimleri oldukça keskin şekilde yakalayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli