reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon

Xiaomi katlanabilir telefon modeli için ortaya çıkan çok iddialı satış fiyatı

Çin’in yükselen akıllı telefon firması Xiaomi, ilk katlanabilir telefon modelini için kullanıcıları biraz daha bekleyecek gibi görünüyor. Ancak fiyat buna değecek izlenimi yaratıyor.

Firma ilk katlanabilir telefonu için geçen ay aşağıdaki videoyu yayımlamış ve çalışır bir prototipi gözler önüne sermişti. Ancak biliyorsunuz tüm beklentilere rağmen model MWC 2019 kapsamında lanse edilmedi. Şirketin üst düzey yöneticilerinden Donovan Sung, buna neden olarak modelin tam olarak hazır olmadığını belirtmişti. Cihaz tam olarak olgunlaşmadan tanıtmak istemediklerini belirten Sung, firmanın şu an başka katlanabilir telefon konseptleri üzerinde de çalıştığını söylemişti. İşte bu model gerçekten oldukça uzakta bulunuyor. Çünkü gelen bilgilere Xiaomi Dual Flex ya da Xiaomi Mix Flex olarak isimlendirilecek ilk model, yılın ancak ikinci yarısından sonra resmi olarak lanse edilecek. Yani uzun bir süre beklenmesi gereken telefon, söylendiği kadarıyla 999 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu fiyat 1.980 ve 2.600 dolarlık fiyatlarıyla Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X yanında oldukça uygun (!) duruyor. Güncel bir amiral gemisi fiyatına çıkacağı görülen model, biliyorsunuz diğer benzerleri gibi tablet formunu taşınabilir hale getiriyor. Yazılımsal altyapısı dahi kurulan telefon, aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanmış. Açık halinde çok da aşırı büyük bir hal almayan Xiaomi katlanabilir akıllı telefon, ilginç bir noktada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi katlanabilir telefon rakiplerine pek benzemiyor

İşe bu yüzden çok merak edilen akıllı telefon, aktif olarak geliştirme aşamasında bulunuyor. Karşımıza aşağıdaki formda çıkmama ihtimali de bulunan telefon, mobil dünyanın geleceği için büyük önem arz ediyor.

İlgili Video