reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi ve Oppo katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon üretecek heyecan yaratan iki yeni isim

Mobil dünyanın geleceğinde gerçekten katlanabilir akıllı telefon modelleri yer alıyor. 2019’da patlama yapması beklenen bu pazara, kesin olarak Xiaomi ve Oppo da giriyor. İşte ilk detaylar;

Çin’in son dönemde iyice yükselen iki ismi Xiaomi ve Oppo, kesin olarak katlanabilir akıllı telefon geliştiriyor. Bu modellerin parça tedariği için görüşmeler yaptığı belirtilen firmalar, haklı olarak yeni dönemin dışında kalmak istemiyor. Modellerinde kullanacakları ekranları Çin merkezli üreticilerden alacağı iddia edilen dev isimler, pazarın öncüsü olacak Samsung ve Huawei ile büyük bir mücadeleye hazırlanıyor. Burada özellikle Xiaomi büyük önem arz ediyor. Telefonlarının fiyat performans oranı çok yüksek olan firma, katlanabilir akıllı telefon pazarına kitlelere yayacak izlenimi yaratıyor. Geliştirdiği telefon rakiplerden farklı olarak dışa doğru katlanıyor denilen Xiaomi, burada ilginç bir yapı tasarlıyor gibi duruyor. Oppo’nun modeli hakkındaysa henüz pek fazla bilgi bulunmuyor. Ancak firmanın model için birçok patent aldığı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon modeli hakkında neler biliyoruz?

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, yukarıda görebileceğiniz üzere “cüzdan” katlanabiliyor. İçe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, genel olarak eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, 2019 Galaxy S serisinin yanında ikinci bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. 2019’da Note serisinin tarih olması bekleniyor. Olası ismiyle Galaxy F, sağlam kaynaklara göre tam 1.850 dolar fiyat etiketiyle geliyor. Buna ek olarak sadece 300 bin veya 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen model, çok merak ediliyor.

İlgili Video

Bu geleceğe hazırlanıyoruz