reklamı kapat

POPÜLER

LEGO Life

Çocuklar için ilham verici bir dijital deneyim: LEGO Life

Yaratıcılık, eğlence, öğrenme ve hayal gücü dendiğinde akla gelen marka LEGO 13 yaş altı çocukların kullanımına sunduğu yeni sosyal medya platformu LEGO Life ile geliştirici ve eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Yeni platform çocukların yaratıcılıklarını ifade etmelerine, yaptıkları tasarımları paylaşmalarına ve birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak tanıyor. Geçen yıl ABD, İngiltere, Kanada ve İsviçre gibi ülkelerde başlatılan ilham verici deneyim, temmuz ayı itibariyle LEGO Türkiye ofisi tarafından Türkiye’de aktif hale getirildi.

Ocak 2018 itibariyle Türkiye’ye ek olarak Yunanistan ve İsrail pazarlarını da yönetmeye başladı. Bu 3 pazarın dijital dönüşümü İstanbul Pazarlama ekibinin en önemli odak noktası olarak yer alıyor. LEGO Life’in hayata geçmesiyle birlikte bu konudaki
ilerlemelerin daha da hızlı bir şekilde gerçekleşmesi bekleniyor.

Fiziksel ve dijital oyun arasında köprü kuruyor

LEGO Life, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan sosyal ağların sahip olduğu özelliklere yenilerini ekleyerek fiziksel ve dijital oyun arasında bir köprü kuruyor. Milyonlarca çocuğun çalışmalarından ilham alınarak geliştirilen LEGO Life, içerik açısından zengin ve dinamik bir sosyal medya platformu olarak ilgi çekiyor. Ayrıca çocukların birbirleriyle LEGO hakkında iletişim kurabilecekleri, yapılan paylaşımlara yorum yapabilecekleri özel bir uygulama sunuyor.

13 yaşından küçük çocuklar için güvenli bir sosyal ağ olan platform kişisel bilgilerin, görüntülerin paylaşılmasını veya kullanıcıların birbirlerini tanımasına ve bulmasına izin verebilecek herhangi bir paylaşımın yapılmasını engelliyor. LEGO Life hakkındaki tüm içerik ve yorumlar, uzmanlar tarafından takip ediliyor. Tüm moderatörler marka ve çocuk güvenliği eğitiminden geçiyor ve yapılan yorumlar sıkı bir şekilde kontrol ediliyor.

LEGO Life, iOS cihazlar için App Store’dan ve Android cihazlar için Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.