reklamı kapat

POPÜLER

LEGO

Lego’dan mobil cihazlarla kontrol edilebilen ve programlanabilen Batmobile seti

Lego, Powered Up adını verdiği yeni oyuncak hattını bugün tanıttı. Serideki ilk hat uygulamayla kontrol edilebilen bir Batmobile.

Son olarak, çocukların çeşitli öğeleri oluşturmasına izin veren Boost seti satışa sunan Lego, bunları bir uygulama aracılığıyla kodlama ve kontrol etme olanağı sağlamıştı. Yeni Powered Up hattı ise, birden fazla şey oluşturmak için kullanılabilecek bir set yerine, karmaşıklığa göre değişen birden fazla üründen oluşuyor. Bazı setler sadece pil ile çalışıyor, diğerleri uzaktan kumandayla veya uygulama kontrollüyle çalışabiliyor.  Yeni Batmobile, önceden hazırlanmış kontroller (iOS ve Android’deki uygulama kontrolleri) haricinde kullanıcılar da bu kontrolleri kişiselleştirebiliyor.  Yeni kodlama arayüzü de bu yılın sonunda piyasaya sürülecek. Böylece çocuklar  hareketler yaratmak için hız, yön, ses ve süreleri kodlayabilecek. Batmobile, 1 Ağustos’ta yaklaşık 160 dolardan satışa sunulacak. 321 parçadan oluşan sette iki motor ve pil yuvası yer alıyor.

Lego’nun diğer setleri de çocukların ilgisini çekmeyi amaçlıyor

Lego’nun piyasaya sürdüğü diğer setler arasında  Lego City Yolcu Treni ve Lego City Kargo Treni ve çocuklar için tasarlanan Lego Duplo steam treni ve Lego Duplo kargo treni bulunuyor. Renk kodlu tren yollarını algılayan sensörler ile kodlama temelleri hakkında bilgi edinebiliyor.