reklamı kapat

POPÜLER

Batmobile

850 milyon dolara satılık; nefes kesen Batmobile yeni sahibini bekliyor [Video]

Üzerinde taşıdığı tasarım dinamikleriyle büyük-küçük herkesin hayallerini süsleyecek Batmobile örneği, kendisi gibi kadar ihtişamlı bir fiyata sahip.

Batman serileri içerisinde barındırdıkları hikaye dinamikleri ve karakterler kadar “oyuncaklarıyla” da her zaman ayrı bir noktada konumlandırıldı. Bruce Wayne‘in sahip olduğu ihtişamlı yaşamadım perde arkasında yatan bu karanlık oyuncakların belki de en imza olanıysa Batmobile. Tasarımı üzerinden ayrı bir hikayenin dahi yaratılabileceği bu eşsiz otomobilin zorda kalındığında bir motosiklet olarak iki tekerlek üzerinde yoluna devam edebildiğini dahi beyaz perdede görme şansına erişmiştik. Güncel filmlerin bir yansıması olan bazı dinamikler geçtiğimiz yıllardaki modellerde de farklı yapılar üzerinden işleyiş sağlıyor. Bu zamana kadar pek pk replikasına denk geldiğimiz Batmobile örneklerinden bir tanesi daha yeni sahibine kavuşmak için satışa sunuluyor. Rusya’da gerçekleştirilen bu satış sürecinde otomobilin 850 milyon dolarlık fiyatıysa en az kendisin kadar tartışma konusu olmuş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Batmobile projesi hakkında öne çıkan detaylar

“Batmobile Moskova’da” adıyla bir de teaser videosu yayınlanan proje üzerinde ne kadar ciddi bir emek olduğunu sadece bu videoda bile görmek mümkün aslında. Kullanım değer olarak 120 kilometrede olduğu açıklanan aracın Autoru üzerinden satışa sunulduğunu görüyoruz. Motor bölümünde 502 beygir güç üreten 5.0 litre hacimli benzinli bir makinenin görev yaptığı Batmobile’da şanzıman göreviniyse otomobil bir kutu üstleniyor. Araçta kullanılan özelliklerse filmdekileri aratmayacak cinsten. Listede; çıkarılabilir direksiyon, zırhlı camlar, elektronik olarak yukarı doğru açılan kapılar, gece görüş desteği ve görüntüyü tamamlama amaçlı konsept bir makineli tüfeği ön plana çıkartmak mümkün. Filmi aratmayacak dinamiklerideki bu Batmobile örneğinin alıcı bulup bulamayacağınıysa önümüzdeki süreç gösterecek.