reklamı kapat

POPÜLER

Joker

Joaquin Phoenix’li Joker filminden hızlı başlangıç

Joaquin Phoenix‘in performansıyla büyük beğeni topladığı Joker filmi sonunda vizyona girdi. Çok merak edilen film ilk hafta sonunda oldukça hızlı bir başlangıç yaptı.

Yönetmenliğini Todd Phillips‘in üstlendiği Joker son zamanların en fazla merak edilen işleri arasında yer alıyor. Filmin çizgi roman uyarlaması olmasına rağmen Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülüne layık görülmesi dikkatleri iyice bu yapımın üzerine çekti. Fakat öte yandan Gotham’ı ve Joker’in karakterini düşününce bu durum hiç de şaşırtıcı değil. Tüm zamanların en çok sevilen kötüsü diyebileceğimiz karakterin hikayesi izleyicileri sinema salonlarına çekmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker filminin açılış gişesi

Box Office Mojo, tarafından paylaşılan bilgilere bakılırsa Joker’in ilk hafta sonunda 245 milyon dolarlık gişe hasılatı elde ettiğini görüyoruz. Detaylara baktığımızda bu kazancın 93 milyon dolarının Amerika Birleşik Devletleri’nden geldiğini görüyoruz. Geriye kalan 152 milyon dolarlık hasılat ise uluslararası pazarlardan geliyor. Bunlardan biri de Türkiye. Daha önceki haberimizde Joker’in ülkemizde de büyük ilgi gördüğünü yazmıştık. Box Office Türkiye‘nin paylaştığı detaylara bakılırsa büyük merak uyandıran yapım geçtiğimiz hafta sonunda Türkiye’de 385.488 kişi tarafından seyredildi. Hatta bu rakam sayesinde Venom’un ekim ayı rekorunu da kırmış oldu. Bu durumun sadece Türkiye’ye özgü olmadığını, Joker’in Amerika’da da Venom’u liderlikten ettiğini belirtmek gerekiyor. Bu gidişata bakılırsa Joker, Warner Bros stüdyolarının bu seneki en büyük başarısı olacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı