reklamı kapat

POPÜLER

joker

Joaquin Phoenix’li Joker filminin IMDb başarısı

DC çizgi romanlarından uyarlanan ve Joaquin Phoenix’in rol aldığı Joker gişedeki başarısının yanında sinemaseverlerin yakından takip ettiği IMDb sitesinde de hızlı bir başlangıç yaptı.

Advertisement

Yönetmenliğini Todd Phillips‘in üstlendiği Joker’in başarısına başarı eklediği bir döneme şahit oluyoruz. Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülüne layık görülen bu yapım kısa bir süre önce beyaz perdedeki yerini aldı. Gişede de oldukça hızlı bir başlangıç yaptı. Joker’in ilk hafta sonunda 245 milyon dolarlık gişe hasılatı elde ettiğini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Hatta filmin Venom’un ekim ayı rekorunu ele geçirdiğinden de bahsetmiştik. Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy ve Brett Cullen gibi isimlerin rol aldığı filmin gişe başarısı üstüne bir de IMDb başarısı eklendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker filminin güncel IMDb puanı

IMDb sitesinin güncel listesine baktığımız zaman Joker’in en yüksek puanlı işler arasında yer aldığını görüyoruz. Güncel olarak dokuzuncu sırada yer alan bu yapımın 10 Ekim tarihindeki puanı ise 10 üzerinden 8.8 olarak görülüyor. Joker’le ilgili puanlama yapan ortalama 193 bin izleyici bulunuyor. Bunlardan yüzde 55’inin Joker’e on üzerinden on verdiğini anlıyoruz. Kullanıcıların yüzde 23’ü ise 10 üzerinden 9 vermiş durumda. Üstelik kadın kullanıcıların filme daha yüksek puan verdiği anlaşılıyor. Bu da izleyicilerin beğeni oranının ne kadar yüksek olduğunu gözler önüne seriyor. İlerleyen zamanlarda bu puan yükselir mi, açalır mı, elbette bilemiyoruz.

İlginizi çekebilir

Joker son fragmanı