reklamı kapat

POPÜLER

captain america

Avengers Endgame’in Captain America tercihindeki tek sorun

Avengers Endgame filminin finalinde Captain America ‘nın geçmişe dönme kararı almasına gölge düşüren bir gerçek bulunuyor. Hayranlar böyle bir sorunun aşılabileceğinden şüphe duyuyor.

Marvel izleyicilerinin iyi bildiği üzere Steve Rogers Avengers Endgame’de hem kendisi hem de Avengers adına kritik bir karar verdi. Sonsuzluk taşlarını orijinal yerlerine geri göndermek için yaptığı zaman yolculuğunun ardından günümüze dönmek yerine kendi zamanına gitti. Bu sayede Peggy Carter ile yeniden bir araya gelmesi ve ikilinin birlikte bir hayat kurması mümkün oldu. Bir anlamda Captain America emekliliği tercih etti de diyebiliriz. Çünkü kendisiyle özdeşleşen kalkanını da Sam Wilson’a devretti. Hikayeye bu açıdan baktığımızda her şey şahane görünüyor. Steve Rogers’ı mutlu sona ulaştığı ve artık kendi hayatını yaşama fırsatı bulduğu bir noktada görüyoruz. Fakat detaylara inince ve Captain America Civil War dönemini hatırlayınca aslında bu mutlu sonu ortadan kaldırabilecek derecede önemli bir detay görüyoruz. O detay Sharon Carter.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain America Civil War’daki büyük hata

Sharon Carter’ın Peggy Carter‘ın yeğeni olduğunu zaten uzun zamandır biliyoruz. SHIELD’da Sharon ile birlikte çalışan Steve Rogers bir dönem onunla yakınlaşmıştı. Hatta ikili arasında yaşanan öpüşmeye Captain America Civil War filminde şahit olmuştuk. Marvel stüdyolarının niyeti bunu bir ilişkiye çevirmekti ancak planlar sonradan değişti. Avengers Endgame’de de Steve Rogers ilk aşkı Peggy Carter’a döndü. Ancak ikiliyi büyük bir sorun bekliyor. Steve Rogers’ın Sharon ile yaşadığı yakınlaşma Peggy ile ilişkisini tamamen mahvedebilir. Onun karakteri sebebiyle bu gerçeği gizlemesi de pek mümkün görünmüyor. İşte bu sebeple Marvel hayranları ikilinin bu sorunu aşabileceğinden şüpheli.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı