reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame ekibinin Captain America fikir ayrılığı

Avengers Endgame finalinde Captain America cephesinde yaşananlar filmi beyaz perdeye taşıyan ekibin ikiye ayrılmasına neden olmuş gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in finalinde Steve Rogers cephesinde heyecan uyandıran gelişmeler yaşandı. Kahramanımız Thanos’u alt etmesinin ardından üstüne düşen görevi tamamladı ve kendi hayatına devam etme kararı aldı. Geçmişe dönerek Peggy Carter ile kendine bir hayat kurdu. Hatta kendi zamanında yaşlandı. Sonrasında onu günümüzde yaşlı haliyle gördük. Captain America adını ve kalkanını Sam Wilson‘a devretti. Bu karar hayranların kafasına pek çok soru işareti yarattı. Peggy Carter’ın önceden evli olduğu biliniyordu. Onun kocası ve çocuklarına ne olduğu sorusu gündeme geldi. Ayrıca Steve Rogers’ın geri dönüşü farklı bir zaman akışı mı yarattı yoksa dünyada aynı anda iki Captain America mı vardı diye düşünülüyor. Avengers Endgame yazarları Peggy Carter en başından beri Steve ile evliydi, sadece izleyiciler bilmiyordu diyor. Bu da belli bir dönemde dünyada iki Steve Rogers olduğu teorisini doğruluyor. Ancak Russo kardeşler bu fikre katılmıyor. Kısacası ekip içinde büyük bir fikir ayrılığı var.

Captain America belirsizliği

“Hangi fikrin doğru olduğu Marvel’ın gelecekte neler yapmak istediğine bağlı. Marvel, Chris Evans’la Captain America’nın macerasına devam etmek mi istiyor? Alternatif evren hikayesi mi anlatmak istiyor? Filmin senaristleri olarak Steve Rogers bir zaman sarmalına girdi diye düşünüyoruz. Peggy Carter’ın kocasının bilinçli olarak gösterilmediğini düşünüyoruz. O yüzden bizim zihnimizde onun eşi hep Steve’di. Ancak herkes bizle aynı fikirde değil. Marvel’ın bile aynı fikirde olduğundan emin değiliz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bakalım Captain America konusunda Marvel‘ın kararı ne olacak. Bunu ancak Steve Rogers odaklı açıklamalar veya projeler doğrultusunda öğrenebileceğiz.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı