reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Captain America

Avengers Endgame yazarlarının Captain America planı

Avengers Endgame sonrasında izleyicilerin kafasında oluşan soru işaretleri teker teker yanıtlanıyor. Bu sorulardan biri ise Captain America ile alakalıydı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in finalinde Steve Rogers’ın geçmişe dönmesine şahit olduk. Sonsuzluk taşlarını yerine bırakmak için başlattığı macerası geçmişte kalıp Peggy Carter ile kendisine bir hayat kurmasıyla devam etti. Fakat alınan bu kararın Marvel Sinematik Evreni’nde nasıl bir etki yarattığı uzun zamandır konuşuluyor. Örneğin Steve Rogers’ın yaşlı Peggy’i ziyaret ettiğini ve onun evlendiğini öğrendiğini unutmamak gerekiyor. Hatta bu sahnede Peggy’nin iki çocuğu olduğunu öğrenmişti. Peki Endgame’den sonra tüm bu geçmiş ne oldu? Mesela ismini asla öğrenemediğimiz Peggy Carter’ın gizemli eşi en başından beri Steve Rogers mıydı? Tüm bu sorular kafamızı karıştıyor. Avengers Endgame senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely’ın açıklaması ise Captain America için planlanan geleceği gözler önüne seriyor.

Captain America ve Avengers Endgame finali

“Captain America konusunda özellikle konuşmak erekiyordu. Kuantum fiziği çok farklı bir şekilde işliyor. Marvel’ın bununla neler yapacağı da bize bağlı bir karar değildi. Buna rağmen Captain America’nın her zaman Peggy Carter’ın iki çocuğunun babası olacağını düşünüyorduk. Elbette bu zaman yolculuğuyla alakalı bazı sorunlar yaratan bir istek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıklamayla birlikte Steve Rogers’ın aslında geçmişi değiştirmediğini öğrenmiş oluyoruz. Zaten Marvel dünyasında zaman yolculuğu geçmişin asla değişemeyeceği gerçeği üzerine kurulu. Bu noktada Steve Rogers her zaman Peggy Carter’ın kocası ve çocuklarının babasıydı. Sadece geleceğine dair bilgi sahibi olmaması için bu gerçekler ondan gizlendi.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi