reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame sonrası yaşlı Captain America bilmecesi

Avengers Endgame finalinde Captain America herkesi şaşırtan bir karar alarak kendi zamanına döndü ve günümüzde yaşlı bir adam olarak karşımıza çıktı. Peki bundan sonra kahramanımızı görebilecek miyiz?

Sonsuzluk taşlarını aldıkları yere geri bırakmak üzere yola çıkan Steve Rogers artık kendi hayatını kurmak ve kahramanlığı geride bırakmak istedi. Onun 1948 senesine dönüp Peggy Carter ile evlendiğini biliyoruz. Avengers Endgame‘in geçtiği zamanda ise karşımızda 106 yaşında bir Steve Rogers vardı. Artık yaşlı bir adam olan kahramanımız Captain America ismini Sam Wilson’a devretti. Peki bu Steve Rogers’ın geleceği için ne anlama geliyor?

Büyük Captain America bilmecesi

Çizgi romanlarda Steve Rogers adını Sam Wilson’a devrettikten sonra Avengers’ın dünyasındaki varlığını sürdürüyordu. Onun bir akıl hocası gibi karşımıza çıktığını, tecrübelerini ve bilgisini paylaştığını söyleyebiliriz. Avengers Endgame finalinde de 106 yaşında ancak süper serum sebebiyle 70 veya 80 yaşında görünen bir Steve Rogers karşımıza çıktı. Bu serumun onun yaşam süresini uzattığı açıkça ortada. İleride Marvel dünyasında çekilecek maceralar yaşanırken, Steve Rogers’ın bir yerlerde hayatına devam edeceğine şüphemiz yok. Asıl bilmece ise Marvel onu çizgi romanlardaki gibi bir akıl hocası olarak kullanacak mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain America karakterini canlandıran Chris Evans‘ın Marvel stüdyolarıyla sözleşmesinin son bulduğunu ancak güzel bir hikaye olursa geri dönmeye sıcak baktığını biliyoruz. Bu noktada Steve Rogers sürpriz bir şekilde karşımıza çıkabilir.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı