reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame yazarlarının doğruladığı yaşlı Captain America teorisi

Avengers Endgame filminden sonra Marvel hayranlarının ortaya attığı yaşlı Captain America teorisi Christopher Markus ve Stephen McFeely tarafından doğrulandı.

Kısaca özet geçmek gerekirse Avengers Endgame’de yaşananların ardından Steve Rogers sonsuzluk taşlarının hepsini aldıkları yere bırakmak üzere harekete geçti. Görevini tamamladıktan sonra da kendi orijinal zamanına geri dönüp Peggy Carter ile yaşlanmayı tercih etti. Filmin sonunda onu yaşlı bir adam olarak Captain America ismini Sam Wilson’a devrederken gördük. Bu önemli kararın Marvel Sinematik Evreni’nde sorun yaratıp yaratmadığı büyük bir soru işareti oldu. Örneğin Peggy Carter’ın evli ve çocuk sahibi olduğunu biliyorduk. Steve Rogers’ın kararından sonra onlara ne olduğu merak ediliyordu. Bazı Marvel hayranları Peggy’nin evli olduğu kişinin en başından beri Steve olduğunu düşünüyordu. Bu da bir dönem dünyada aynı anda iki farklı Steve Rogers olduğu anlamına geliyordu. Avengers Endgame’i kaleme alan Christopher Markus ve Stephen McFeely ise bu teoriyi doğruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaşlı Captain America teorisi

“Biz oluşabilecek paradoksları ve diğer bilim kurgu filmi dengelerini göz ardı ederek Marvel Sinematik Evreni’nde bir dönem iki Captain America’nın yer aldığına inanmak istiyoruz. Steve Rogers geçmişe döndü ve şimdiye kadar izlediğimiz filmler yaşanırken başka bir yerde hayatına devam ediyordu. Captain America Civil War filminde Peggy Carter’ın cenazesinde arkalarda bir yerde yaşlı bir adamın oturduğunu biliyoruz. Bu adamın da yaşlı Steve olduğuna inanmak istiyoruz. Yani bizim Steve Rogers, Peggy’nin cenazesini sırtlanırken onun kocası olan yaşlı Steve de arkalarda bir yerde bunu seyrediyordu. Bunu bilimsel ve mantıklı bir şekilde açıklamamız maalesef mümkün değil.”

Öte yandan filmin yönetmenliğini üstlenen Russo kardeşler Christopher Markus ve Stephen McFeely ile aynı görüşleri paylaşmıyor. Fakat Peggy’nin evlendiği adamın en başından beri Steve Rogers olduğunu düşünmek kimi hayranları fazlasıyla mutlu edecek bir gerçek.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı