reklamı kapat

POPÜLER

captain america

Avengers Endgame’in Captain America odaklı zaman yolculuğu açıklaması

Avengers Endgame filmini kaleme alan ikili izleyicilerin kafasını karıştıran Captain America odaklı zaman yolculuğu problemini ortadan kaldıran bir açıklamaya imza attı.

Hatırlarsanız Avengers Endgame’in sonunda Captain America günümüze dönmeyip, kendi zamanına gitme kararı almıştı. Ardından günümüzde Steve Rogers’ın yaşlı versiyonunu görmüştük. Bu gelişmenin ardından bazı Marvel hayranları Steve Rogers‘ın geçmişe dönüp orada kalarak yeni bir alternatif evren yarattığını düşünmeye başlamıştı. Bu sayede aynı dünyada iki Captain America’nın olmadığı bir çözüm bulmuştu. Fakat Christopher McFeely ve Stephen Markus farklı bir açıklamaya sahip.

Captain America kararı sonrası

“Zaman yolculuğunun yarattığı kafa karışıklığına dair bizim kendi açıklamamız var. Zaman yolculuğu konusunda uzman değiliz ancak Ancient One filmde temel mantığı açıklıyor. Sonsuzluk taşlarından birini kendi zamanından aldığınız zaman alternatif bir evren yaratmış oluyorsunuz. Fakat Steve Rogers’ın geçmişe dönmesi yeni bir paralel evren yaratmıyor. Bu yüzden Steve Rogers’ın alternatif bir evrende yaşadığı iddiasını kabul etmiyoruz. Bizim görüşümüz 1948’den günümüze kadar dünyada iki Steve Rogers’ın aynı anda bulunduğu bir dönem yaşandığı. Bu zamanın büyük bir kısmında da genç Steve Rogers suyun altında donmuş vaziyetteydi. Bu yüzden birbirleriyle karşılaşma ihtimalleri de yoktu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette bu noktada senaristler ve filmin yönetmeni Russo kardeşler ayrı görüşlere sahip. Fakat Christopher McFeely ve Stephen Markus filmi kaleme alırken Captain America meselesine böyle çözüm bulmuş gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı