reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Endgame filminin sonundaki Captain America gizemi

Marvel stüdyoları Avengers Endgame filminin finalinde izleyicilere bir sürü sürpriz hazırlamıştı. Bunlardan birisi de Captain America ile alakalıydı. Fakat sürpriz beraberinde yeni soru işaretleri getirdi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Endgame filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Kısaca hatırlatmak gerekirse Avengers Endgame’in finalinde Steve Rogers zaman yolculuğunun nimetlerinden yararlanmaya karar vermişti. Sonsuzluk taşlarını yerine bıraktıktan sonra kendi zamanına geri dönmüş ve Peggy Carter ile yaşlanmayı tercih etmişti. Günümüzde de Captain America ismini Sam Wilson’a devretti. Peki kendi zamanına dönüp orda yaşayan ve günümüzde oldukça yaşlı görünen Steve Rogers şu an kaç yaşında?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Captain America kaç yaşında?

Marvel hayranları tarafından yapılan matematiksel hesaplamaya baktığımızda Steve Rogers’ın Captain America ismini Sam Wilson’a devrettiği anda 114 yaşında olduğu tahmin ediliyor. Onun 70 seneyi denizin dibinde donmuş olarak geçirdiğini hesaba katınca Steve Rogers’ın fiziksel yaşı 180’e ulaşıyor. Tabii o 70 senelik dönemde fiziksel olarak yaşlanmadığını göz ardı etmemek gerekiyor. Bu bağlamda Captain America’nın Endgame’in finalinde 114 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. Onun bu kadar yaşlı olmasına rağmen hala iyi durumda olmasının nedeni ise süper asker serumu. Bu serum insana doğa üstü bir güç ve dayanıklılık katıyor. Fakat yaşlanmasına veya ölmesine hiçbir şekilde engel olmuyor. Captain America’nın denizin altındayken yaşlanmamış olmasının sebebi de süper serum değil, donmuş olmasıydı.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı