reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Peggy Carter’ın Avengers Endgame öncesi Captain America yalanı

Avengers Endgame öncesinde Captain America’nın büyük sırrını bilen Peggy Carter‘ın ölüm döşeğinde Steve Rogers’a büyük bir yalan söylediği anlaşıldı. Fakat koşulları düşününce bu yalanın söylenmesi gerekiyordu.

Avengers Endgame’in finalinde Captain America‘nın sonsuzluk taşlarını yerlerine bıraktıktan sonra kendi zamanına geri dönmesi ona hak ettiği mutlu sonu verdi. Fakat bu kritik kararın arkasından oluşan mantık hataları gündemden düşmüyor. Örneğin Captain America geçmişe döndükten sonra Peggy Carter’ın kocasına ne oldu, çocukları gerçeklikten silinmiş mi oldu diye merak ediliyordu. Filmin senaristleri Peggy’nin baştan beri Steve Rogers ile evli olduğunu açıklayıp mantık hatası olmadığını ortaya koymuştu. Bu gerçeğin ardından yaşlı Peggy Carter’ın Steve Rogers’a büyük bir yalan söylediği anlaşılmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame sonrasında ortaya çıkan yalan

Hatırlarsanız Captain America Winter Soldier filminde hasta yatağındaki Peggy Carter’ı görmüştük. Burada Peggy, Steve’e hayatına devam etmesi gerektiği mesajını vermişti. O sırada “Dünya değişti ve hiçbirimizin geriye dönme şansı yok. Sadece elimizden gelenin en iyisini yaparak yola devam edebiliriz. Bazen yapabileceğimiz en iyi şey ise yeniden başlamaktır.” sözlerini sarf etmişti. Fark ettiğiniz üzere Peggy Carter’ın ilk cümlesi Avengers Endgame ‘de gördüklerimizden sonra yanlış. Eğer Peggy en başından beri Steve ile evliyse, o zaman onun gelecekten geldiğini ve zaman yolcuğu yaptığını yani geriye dönmenin fiziksel olarak mümkün olduğunu biliyordu. Ancak Steve’in bu gerçeği öğrenmesine daha çok zaman olduğu için bu gerçeği gizlemesi gerekiyordu. O da yapılabilecek en makul şeyi yaparak Captain America’yı hayatına devam etmesi için cesaretledirmeyi tercih etti.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı