reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için gelen kullanışlı yeni özellikler

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS tarafında kullanıcıları memnun edecek yeni özellikler kazandı.

WhatsApp sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Bu sefer uygulamanın iOS yani iPhone tarafında aldığı yeni güncelleme karşımızda bulunuyor. 2.19.100 kodlu güncelleme için firmanın yayımladı resmi açıklama şu şekilde karşımıza çıkıyor:

– Artık sohbetlerinizde medyaları hızlı bir şekilde düzenleyebiliyor ve cevap olarak gönderebiliyorsunuz. Başlamak için bir görseli veya videoyu görüntülerken karalama simgesine dokunun.

– Şimdi parmağınızı basılı tutup çal seçeneğine dokunarak sesli mesajları doğrudan bildirimlerden çalabiliyorsunuz.

– “T” simgesine dokunarak kameradaki yazı tipi stillerini değiştirebiliyorsunuz. – Şimdi Memoji’ler iOS 13’teki emoji klavyesinden çıkartma olarak gönderilebiliyor.

Sunulan üç yenilik de oldukça kullanışlı duruyor. Ancak özellikle bildirimler üstünden sesli mesajların çalınabiliyor olması sıkı kullanıcıları fazlasıyla mutlu edecek izlenimi oluşturuyor. Yakında herkes için çıkacak denilen yeni WhatsApp güncelleme (Yavaş yavaş dağıtılıyor), uygulamanın yeteneklerini artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için daha güzel özellikler de yolda

Uygulama, geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla yakında “kaybolan mesaj” altyapısı kazanıyor. Bu sayede kişilerin kendisini 5 saniyede ya da 1 saat sonra otomatik olarak silebilen mesajlar atabileceği belirtiliyor. Şimdilik “Gruplar” içerisinde çalışan bu sürece daha sonra 1 dakika ya da 10 dakika gibi ekstra zaman seçenekleri de ekleyeceği düşünülen firma, gerçekten sevindirici bir adım atıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok yetenekli Bazaart uygulaması tanıtımı