reklamı kapat

POPÜLER

Captain America

Avengers Infinity War filminde ucundan dönülen Captain America hatası

Avengers Infinity War ve Avengers Endgame filmlerinin senaryosunu kaleme alan Stephen McFeely ve Christopher Markus sonradan vazgeçilen Captain America kararını açıkladı.

Hızlı bir şekilde geçtiğimiz seneye dönelim ve Avengers Infinity War’da yaşananları hatırlamaya çalışalım. Civil War sonrasında kahramanlarımız arasındaki ayrılık devam ediyordu. Steve Rogers Black Widow, Falcon gibi isimler birlikte çalışıyor ve gözlerden uzak bir hayat sürüyordu. Bunun sebebi ise imzalamadıkları “kahramanlık anlaşması” sebebiyle kaçak durumuna düşmeleriydi. Fakat Avengers Infinity War’un senaryosu yazılırken ilk planların çok farklı olduğu ortaya çıktı. Süreci filmin senaristleri Stephen McFeely ve Christopher Markus şu sözlerle özetliyor:

Değişen Captain America planları

Stephen McFeely: Avengers Infinity War’u yazmaya başladığımız dönemde karakterlere dair bir şeyleri çözmeye çabalıyorduk. Yazdığımız taslaklardan ilkinde Steve Rogers, Sharon Carter ile birlikte yaşıyordu ve işler pek de iyi gitmiyordu.

Christopher Markus: Böyle zamanlarda Kevin Feige geliyor ve ‘siz ne yapıyorsunuz?’ diye soruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame filminin finalini düşündüğümüz zaman Captain America ve Sharon Carter’ın birlikte yaşamasının hiç de iyi bir fikir olmadığı anlaşılıyor. Peggy Carter‘ın yeğeni olan Sharon ile Captain America’nın arasındaki yakınlaşmanın ilerlemesi kahramanı zor bir duruma sokacaktı. Bu noktada Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige‘nin senaryoya yaptığı müdahalenin tam da yerinde olduğunu anlıyoruz.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi