reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi dizisine şaşırtan Game of Thrones takviyesi

Game of Thrones final bölümüyle ekrana geldi fakat televizyon üzerindeki etkisi uzun süre devam edecek gibi görünüyor. En azından Yüzüklerin Efendisi dizisine yaşanan transfer böyle düşünmemize neden oluyor.

Bildiğiniz gibi Amazon, Game of Thrones’un etkisine sahip olacak, onun bitmesiyle oluşan boşluğu dolduracak bir proje bulmak üzere harekete geçmişti. Daha sonra bu dizi projesinin Yüzüklerin Efendisi dünyasında geçeceği ortaya çıkmıştı. Henüz ismi belli olmayan diziye dair detaylar ufak ufak belli olsa da, henüz ismini bilmiyoruz. Buna rağmen dizi cephesinde enteresan gelişmeler yaşanıyor.

Amazon’un şaşırtıcı Yüzüklerin Efendisi hamlesi

Variety‘nin haberine göre Game of Thrones yazarlarından Bryan Cogman orta dünya dizisinin senaryo ekibine dahil oldu. Bryan Cogman’ın David Benioff ve D.B. Weiss’ın asistanı olarak işe başladığı, sonrasında yazarlığa ve yapımcılığa kadar yükseldiği ifade ediliyor. Onun en dikkat çekici yanı George R.R. Martin’in yarattığı Westeros dünyasına dair detayları iyi biliyor olmasıydı. Onun yazdığı son bölüm ise sekizinci sezonda yer alan A Knight of the Seven Kingdoms bölümüydü. Final sezonunun aldığı tepkilerin ardından Amazon’un Game of Thrones dünyasından bir ismi yazar kadrosuna katması şaşkınlıkla karşılandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce JD Payne ve Patrick McKay’in yer aldığı Yüzüklerin Efendisi senaryo ekibine böylece Game of Thrones destekli Bryan Cogman da dahil olmuş oldu. Bakalım onun transferi diziyi olumlu yönde mi etkileyecek, yoksa olumsuz mu?

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanacak belgeselin fragmanı