reklamı kapat

POPÜLER

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisindeki şaşırtıcı detay

Amazon geçtiğimiz günlerde Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili ilk paylaşımı yapmış ve Orta Dünya haritasını gözler önüne sermişti. Bu haritadaki ufak bir detay ise şimdiye kadarki söylentilerin yanlış olduğunu ortaya koyuyor.

Öncelikle aylar önce ortaya atılan iddiaları hatırlatalım. Amazon’un Orta Dünya’da geçecek bir dizi hazırlığında olduğu anlaşıldığında bu hikayenin genç Aragorn etrafında şekilleneceği söylenmişti. Peter Jackson’ın üçlemesinde Viggo Mortensen tarafından canlandırılan karakterin geçmişini öğreneceğimiz iddia edilmişti. Fakat Amazon’un Twitter hesabı üzerinden paylaşılan Orta Dünya haritasıyla birlikte bu söylentilerin doğru olmayabileceği anlaşılıyor.

Orta Dünya’yı oldukça iyi bilen hayranlar yukarıdaki haritaya baktıklarında Khand ve Rhun gibi yer isimleri olduğunu fark etti. Bu yerler Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde yer almayan bölgeler. Bunun dışında bir de Rohan’ın eksikliği göze çarpıyor. Onun yerine Calenardhon ismini görüyoruz. Buradan anlıyoruz ki harita bizim gördüğümüz Orta Dünya’nın da öncesine ait. Calenardhon, Rohan kurulmadan önce o bölgeye verilen isim olarak biliniyor. Rohan 2510 senesinde kurulurken, Aragorn ise 2931 senesinde doğuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer daha Rohan’ın bile kurulmadığı bir Yüzüklerin Efendisi dünyası göreceksek, bu dizinin genç Aragorn’un maceralarını anlatması pek mümkün görünmüyor. Böylece önceki iddiaların asılsız olduğu anlaşılıyor.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu