reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Prime Video'nun Game of Thrones rakibi Yüzüklerin Efendisi dizisi

Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili heyecan verici gelişme

Amazon, bir süredir haber alamadığımız Yüzüklerin Efendisi dizisi için nihayet gelişme kaydetmiş gibi görünüyor. Dizi ile ilgili edinilen yeni bilgiler çekim zamanının yaklaştığını işaret ediyor.

Game of Thrones dizisini gölgede bırakarak Televizyon tarihinin en büyük bütçeli dizisi için kolları sıvayan Amazon, nihayet Yüzüklerin tEfendisi çekimlerinin nerede yapılacağına karar verdi. Uzun zamandır hakkında yeni bir bilgi beklediğimiz dizinin çekimleri İskoçya‘da gerçekleştirilecek. En azından çekim yerlerinden biri diyebiliriz. Bildiğiniz gibi Game of Thrones ve benzeri yapımlarda çekim ekibi birden fazla ülkede ve mekanda çekim gerçekleştiriyor. Ancak belli bir ana çekim “ülkesi” de oluyor. Yüzüklerin Efendisi cephesinde de benzer bir yol izleneceği düşünülüyor. Ancak ilk etapta Orta Dünya’nın yansıması İskoçya’da elde edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Çekim ekibi turist kılığında gezdi”

Daily Record‘un haberine göre Amazon ekibi, dizi için ideal bölgeleri ararken tanınmamak için turist gibi davranarak bölgedeki alanları gezmiş. Dizinin geliştirilme aşamasıyla ilgili bilgileri hayli gizli tutan ekibin bu tavrı ise çok da şaşırtıcı değil. Amazon’un konuyla ilgili resmi bir açıklaması ise şimdilik yok. Ancak dizinin çekimlerine bu yıl başlanması bekleniyor. Dizinin yayın tarihi içinse 2021 düşünülüyor. Konusu hala açıklanmayan Yüzüklerin Efendisi dizisinin Aragorn’un hayatına odaklanabileceği de yine kulislerde konuşulan detaylar arasında yer alıyor.

Amazon’un eserin global haklarını almak için 250 milyon dolar ödediğini belirtelim. Serinin Amazon’a 1 milyar doların üstünde bir bütçeye sahip olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu