reklamı kapat

POPÜLER

Yüzüklerin Efendisi

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinde sürpriz karar

Amazon tarafından televizyona uyarlanan Yüzüklerin Efendisi dizisinin hangi zaman diliminde geçeceği ortaya çıktı. Genç Aragorn iddiaları yalanlanmış oldu.

Yüzüklerin Efendisi dünyasını televizyona taşıyan yeni bir projenin yolda olduğunu uzun zamandır biliyoruz. Amazon tarafından hazırlanan projenin Game of Thrones‘un finali ardından oluşan boşluğu doldurması bekleniyor. Büyük bir gizlilik içinde geliştirilen proje hakkında pek çok iddia bulunuyordu. Bunlardan en dikkat çekeni ise dizinin genç Aragorn etrafında şekilleneceği üzerine olandı. Hayranların bir kısmı bu durumdan memnun olmazken, bazıları bu durumu dört gözle bekliyordu. Fakat The Lord of the Rings on Prime, Twitter hesabının yaptığı paylaşımla birlikte dizinin hangi zaman diliminde geçeceği netlik kazandı. Böylece genç Aragorn iddiaları çöpe gitmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon tarafından idare edilen The Lord of the Rings on Prime hesabı son zamanlarda enteresan paylaşımlar yapıyor. Bu paylaşımlarda yer alan detaylar Orta Dünya hayranları tarafından dikkatle takip ediliyor. Hesaptaki son paylaşım ise oldukça açık ve net: “İkinci çağa hoş geldiniz” Bu da yeni Orta Dünya dizisinin Yüzüklerin Efendisi filmlerinden en az 3000 sene önce geçtiği anlamına geliyor. Normalde Orta Dünya’da karakterlerin ömürleri oldukça uzun oluyor. Bu sebeple dizide tanıdık karakterler görme ihtimalimiz hala bulunuyor. Fakat örneğin Gandalf‘ın 2000 yaşında olduğunu biliyoruz. Bu yüzden onun dizide yer almayacağını net bir şekilde söylemek mümkün.

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih duyurusu